| RoxanaMd a întrebat:

Catelusa mea a fatat acum doua zile trei puiuti. Fiind un caine de tara nu a avut si nici nu are ingrijire veterinara deoarece nu e niciun veterinar in sat. Am observat ca nu face destul lapte pentru ei (probabil pentru ca e destul de batrana). Sunt destul de sigura ca in ritmul asta nu vor supravietui prea mult. Ce sa fac sa ii ajut?

2 răspunsuri:
| elle94 a răspuns:

Da-i spre adoptie, sunt pagini deschise de Protectia animalelor, mai ales pe Facebook. Mai intai te ocupi tu de ingrijirea lor, sa fie sanantosi si curati ca sa arate bine. Postezi fotografii, o mica descriere, o poezie, ce vrei tu despre ei. Vei vedea ca multi cauta, sunt oameni care vor sa ajute la fel ca si tine. Succes!

| anonim_4396 a răspuns (pentru elle94):

Multumesc pentru sfat doar ca sunt deja niste oameni care ii vor dar cand fac o luna. Pe mine ma ingrijoreaza faptul ca mama lor nu are destul lapte sa ii hraneasca si nu cred ca vor trai sa faca o luna