| TeQui a întrebat:

Cum fac parul sa creasca lung si mai repede? de fiecare data cand imi creste se toceste si trebuie sa merg la frizer si o iau de la capat...pentru ca se incurca si mama spune ca parul nu creste decat daca ii tunzi varfurile dar cum creste se toceste si iar il tund! vreau sa am parul lung PLizz help Ofer funda pentru cine ma ajuta! + vot

2 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Folosește ulei de ricin. Dacă chiar crezi că ai o problemă poți merge la dermatolog și probabil îți va da un șampon special sau pastile. Baftă!

| jehadshd a răspuns:

Buna!

Mama ta are intr-adevar dreptate.Cel mai important ca sa iti creasca tunde LUNAR, cam 1, 2 cm din varfurile tocite.Foloseste masca de par cu ulei de ricin si ulei de masline( amestecat ) 1/saptamana.Nu mai folosi placa sau ondulatorul pentru ca il degradeaza si nu mai creste ( in caz ca folosesti )
-Poti sa dai cu petrol sau gaz!(testat)
-Sau poti sa iti iei de la farmacie un sampon de la Gerovital plant cu petroleum.

Sper ca ti-am fost de ajutor! Funda?