| fratelen a întrebat:

"Hei TPU big grin"! sunt singurul care crede ca adolescentii astia au niste probleme grave? cand le vad intrebarile, nu stiu ce sa fac, parca as rade, dar parca nu. poate avem noroc cu generatiile viitoare, cu asta avem putine sanse.

17 răspunsuri:
| iiSceneXX a răspuns:

Buna.
In calitate de adolescent, imi permit sa spun ca am ajuns asa din cauza societatii. Si din cauza unor parinti idioti care nu au grija de copii.
Si nu cred ca ai dreptul sa spui ca nu aveti noroc cu noi! La capitolul genialitate, suntem cu mult peste nivelul vostru, si vom face lumea mai buna. Si ce este acum?! Sunt urmarile voastre! Urmarile conducerilor si hotilor de la putere.
Nu mai blamati adolescentii din cauza lumii in care traim.
Intr-adevar, avem de ales. Fiecare alege daca si ce vrea sa faca cu viata lui.
Avem de unde alege, nu ca si cei din generatiile anterioare care nu aveau dreptu sa zica nimic. Si daca unii aleg calea gresita, se face mare zarva pe ei.
Si mai demult existau! Dar nu era atat de mediatizat fiecare caz.

| ovidius a răspuns (pentru iiSceneXX):

Băăii. da' ce istericale pa plozii ăştia cu caş la gură... laughing laughing laughing

| iiSceneXX a răspuns (pentru ovidius):

La cum vorbesti, imi dau seama ca am un nivel mult mai sus decat al tau laughing
Si cred ca nu stii ce inseamna istericale. Ia un DEX si citeste, apoi vorbeste laughing

| fratelen explică (pentru ovidius):

Sunt de acord cu ideea ta, nu si cu exprimarea laughing

| fratelen explică (pentru iiSceneXX):

Greseala generatiei noastre? de unde stii din ce generatie fac eu parte? nu sunt cu mult in varsta fata de generatia asta, am mai zis. cu totii platim greselile generatiei comuniste, nu ma refer aici la parinti, ei n-au nicio vina, ma refer la comunisti. dar nu asta e ideea. nu, nu sunteti cu mult peste nivelul generatiilor anterioare, sunteti inferiori. voi nu mai cititi, nu mai invatati. prioritatile voastre in viata sunt facebook-ul, sexul, prietenii, banii, drogurile. nu ma intelege gresit, am si eu prioritati comune cu ale voastre si anume banii, sexul si drogurile. dar e putin important ce prioritati am eu. gandeste-te bine unde va ajunge majoritatea generatiei asteia. aproximativ 70-80 % sunt agramati, se viseaza smecheri, dealeri, pesti, golani, samd. dar ei habar nu au ca smecheria asta nu e chiar asa... e si asta o arta happy. gandeste-te bine ce vrei sa faci. din ce te inspiri? din generatia facebook?

| ovidius a răspuns (pentru fratelen):

Lasă. cu ăştia numai aşa te poţi exprima. Altfel NU înţeleg limbajul. Sunt praf. Nu-i vezi? laughing

| fratelen explică (pentru ovidius):

Noroc cu noi ca suntem praf de pusca laughing!

| iiSceneXX a răspuns (pentru fratelen):

Daca tu asa vezi lumea, si daca tu cunosti doar astfel de adolescenti, nu e problema mea laughing.
Eu am crescut si cresc intr-un colectiv in care ni s-a explicat cat de importanta e viata, ce si cum sa facem. Am fost indrumati! E greseala celor care nu se ocupa de generatia asta. Nu e vina noastra. Daca se naste cu iPhone in mana, e greseala parintilor!
Nu blamez nici o generatie pe bune. E doar chestia ca nimeni nu-si da interesul. Normal ca toti o iau pe partea care pare mai amuzanta, mai ales la varsta asta!
Si mama imi povesteste ca si cand era ea mai de varsta mea, existau la fel : fel si fel de fete care se culcau cu toti, care fumau, lipseau de la scoala. Doar ca pe atunci nu se mediatiza. Acum e ceru si pamantu daca unu se drogheaza. Bun! Bine face! Ar trebui sa se aprinda un beculet la cel mai inalt nivel sa se vada ca ceva nu este ok si trebuie rezolvat. In schimb, se distreaza toata lumea, toti sunt obsedati de bani si lucruri materiale.
Nu ma inspir din nici o generatie laughing Iti spun cazuri reale. De curand mi-a murit o cunostinta *16 ani * drogat, s-a innecat. Bun, ce dracu cauta la 4 jum dimineata pe malul unei ape? Ce dracu facea drogat? Parintii unde sunt?! Intelegi ce spun?

| iiSceneXX a răspuns (pentru ovidius):

Bine ca esti tu destept. Du-te tu. Poate tu esti prea necompt la minte si nu stii sa te exprimi altfel. Si atunci zici ca noi nu intelegem? laughing Delasator! Si va dati mari si tari. Jalnic!

| fratelen explică (pentru iiSceneXX):

De ce nu te resemnezi? maxim 20 % din generatia asta are coeficientul de inteligenta peste medie.
partea cu acea cunostinta, imi pare rau. sa-ti raspund la fiecare intrebare in parte : si eu mai ies noaptea spre dimineata afara, ma relaxeaza. se simtea liber ( daca nu e botanist ). parintii erau acasa, saracii nu a absolut nicio vina. nu vreau sa inteleg ce spui.

| iiSceneXX a răspuns (pentru fratelen):

Ironia e atat de ingenioasa cand nu ai ce spune. Nu? Nu-mi pasa ce si cum faci tu. Am dat detalii, citeste.

| fratelen explică (pentru iiSceneXX):

Te-as ruga din tot sufletul sa nu-mi mai raspunzi la nicio intrebare pe care o voi adresa. nu intelegi absolut nimic din ce zic, deci nu avem ce vorbi.

| ovidius a răspuns:

Nicio şansă prietene...
Eu stau pe TPU pentru că am văzut toate episoandele din Seinfeld şi nu mai am de ce râde.

| fratelen explică (pentru ovidius):

Deci... aici o combinatie de Seinfeld cu Californication. uneori sunt foarte amuzanti, uneori ma baga-n depresie.

| positivity a răspuns:

Aș putea spune că fac parte din generația asta distrusă, însă, m-aș simți umilită!
Ai dreptate, și eu cred același lucru ca tine! Generația asta a luat-o complet razna!
Eu una, nu sunt sigură că generațiile viitoare vor fi mai presus decât asta, sincer acum! Devine din ce în ce mai rău, nimic nu se va schimba în bine!

| fratelen explică (pentru positivity):

Eu continui sa sper. nici eu nu sunt departe ca varsta de generatia asta, doar ca sunt departe ca mentalitate. ar fi o sansa daca parintii nu le-ar mai cumpara toate gadget-urile posibile si i-ar pune sa citeasca ceva. dar nici asa nu cred ca e o sansa prea mare, parca sunt spalati pe creier din nastere astia. nu-mi explic cum e posibil asa ceva... si dupa ne intrebam de ce e tara asta in halul asta.

| adry2001 a răspuns:

Eu sincera sa fiu sunt de acord cu iiScenceXX, dar mai putin cu faza cu parinti idioti.