| Georgiana0123 a întrebat:

Hei TPU... dati.mi si mie niste statusuri de prietenie si de viata, dar as dorii sa mi.le scrieti. FUNDA

Răspuns Câştigător
| Gabrielaa90 a răspuns:

De prieteniebig grinaca maine ar fi sa mor, inchid ochii si voi zambi ca stiu ca o sa am la capul meu prietenii. love struck

Si poti sa-mi iei ce vrei, cand am langa mine toti prietenii mei! batting eyelashes

Nu sunt singura in ploaie si vant, am cei mai buni prieteni de pe pamant!

Ea nu e sora mea pe bune, dar am avut noroc ca am gasit-o prin atata lume.; x

Intre noi au existat doar interese...Si acum nu mai suntem amandoua. Ai fost una dintre persoanele perverse...Care stii bine, nu ne placeau noua!

Decat sa te prefaci ca-mi esti prietena mai bine prefa-te ca-mi esti dusmansad

O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt.

E o nebunie sa urasti toti trandafirii doar pentru ca te-a intepat un spin...

Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.

Nu rupe firul unei prietenii pentru ca chiar daca il legi la loc... nodul ramane.

Un prieten adevarat crede in tine atunci cand tu ai renuntat sa mai speri.

Sa te certi cu prietenii din motive tampite.Sunt lucruri care dor...si totusi obisnuite!?

De viata:Lumea vorbeste prostii, ca sa te schimbe si te minte.Numai tu poti vedea si dincolo de cuvinte!

Mi-aduc aminte lucruri pe care nu le pot exprima-n cuvinte...

E doar un vis frumos care se tot repeta si doar in visul meu gasesc lumea perfecta!

Nu mai rad nici la glume, pe bune! Am impresia ca sunt singura pe lume!

Nu mai sunt ca la-nceput si asta ma doare cel mai mult.

Zambeste si arata-le ca nu-ti pasa.Zambeste chiar daca treci printr`o pasa proasta!

De-as afla ca maine mor sau peste o ora. Viata merge inainte cu mine sau fara.

Mii de voci in capu` meu imi spun:''Heyy! Incearca sa te aduni!''. Si promit din nou, sa nu mai cred in promisiuni.

Fericirea nu sta-n plic. Poti sa razi si fara sa fumezi nimic!

E o nebunie sa urasti toti trandafirii doar pentru ca te-a intepat un spin...

O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt.

Incerc sa ascund calvarul numit depresie...Si zambesc fals doar pentru buna impresie!

De ce sa plang? Suflete si zambete pot si eu sa frang!

De cate ori vei privi cu ura si manie de atatea ori iti voi zambi cu multa simpatie...

Fa ca zambetul tau sa schimbe lumea! Nu lasa ca lumea sa schimbe zambetul tau

Iubirea e un cantec ce toti il canta des, dar nu la toti el are acelasi inteles.
Nu-ti strica viata pentru niste vise...
Am invatat ca oricat ai plange...lumea nu se opreste in loc pentru durerea ta.
Ea a fost mereu langa mine cand restul m-au lasat. Si a fost mereu cand toti pe la spate m-au acuzat. Ea m-a ajutat incet, incet sa devin ce sunt acum. Si tot ea mi-a aratat care este cel mai bun drumlove struck

Chiar de-ar fi greu, tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme, tot as glumi! Pentru ca stii, viata e grea si lumea e rea, cum as putea sa rezist, daca nu m-as purta asa!
Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.

De cele mai multe ori, iertarea e primul pas catre fericire!

Din durerea altora...nu vei face fericirea ta!

Nu mai sunt fetita ce-o stiai tu mai demult. Poate nici n-ai observat. De la un timp am mai crescut!

Daca mi-ai fi spus de la inceput. Astazi nu am fi ajuns doi straini sub acelasi cer.

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| para001 a răspuns:

O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt
Cel mai bun accesoriu pentru o fata: prietenii ei

| Anaalex520 a răspuns:

Sa-i spui lu` mata! pe mine ma doare fix... undeva.

Ca m'a intarit "fata mergi inainte, o sa ai parte si de fapte, numai de cuvinte!"

"Fi parsiva atunci cand crezi ca lumea te iubeste. Invata sa intorci spatele cand nu esti pretuita. Invata sa stii sa te faci respectata, chiar daca nu toata lumea te inghite.

Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca te-ai scapat!

In dragoste, sa nu faci din durerea altuia fericirea ta…

hmmm. ai parfumul meu in bluza ta, si stilul meu in mintea ta, vei cauta privirea mea in fiecare EA din viata taoh go on…

M`ai vanduth`cand ai avut`Ocazia` Io`NU te vand`. te dau degeaba

VEZI AICI http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html

| adrianaioanated a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute