| LolaNebunah a întrebat:

Eu sunt Lola. Vreu sa va cer un sfat :\. Sunt ragusita de 2 zile straight face... naspa, si mie imi place foarte mult sa cant dar nu pot deloc. Stiti cumva cum pot sa imi recapat vocea repede sau un remediu ceva sa fie acolo sa ma ajute si pe mine :]. FUNDA + Vot daca ajuta big hug.

2 răspunsuri:
| Mirunelu a răspuns:

Freaca bine pana se face ca o crema un galbenus de ou cu putin zahar apoi pune lapte caldut peste si bea. Iti va face bine, leacul asta il stiu de la bunica. Insa nu stiu de cate ori este indicat sa bei pe zi, incearca unul dimineata si unul seara.

| corneliul a răspuns:

Repaus vocal 2 zile, nu fuma, fa aerosol cu antiseptice sau antiinflamatorii. Vezi ce produse sunt pe la noi sau infusii cu ceai de musetel.