| SmartphoneGirl a întrebat:

FUNDA! Am si eu o problema...In clasa la mine sunt foarte multi, cum sa le spun...Fraieri. Ma enerveaza foarte tare si eu nu ma pot abtine sa nu ma iau in gura cu ei si sunt foarte tensionata, iar uneori ajung chiar sa ma iau la bataie. Ce sa fac sa nu ma mai enervez? Va rog mult ajutati-ma nu stiu ce sa fac imi sar nervii foarte usor crying(

1 răspuns:
| matragunaotravita a răspuns:

Gandeste-te in primul rand la proverbul,, CEL MAI DESTEPT CEDEAZA PRIMUL''.nu are rost ca pentru fiecare fraier sa te certi sau sa te iei la bataie.incearca sa analizezi lucrurile cu calm, sa fii diplomata.iti faci tie rau, nu lor.nu le da satisfactia sa te vada suparata ca poate ei asta urmaresc.indiferenta doare cel mai tare.bafta