| BobiTheBoi a întrebat:

eu de sine, sunt genul de om care se enerveaza usor cand vine vorba de certuri. Si ajung de multe ori sa ma cert cu diferite persoane si stiu ca discutia nu duce niciunde pentru ca persoanele cu care vorbesc nu inteleg situatia sau ceea ce incerc sa le explic. Iar eu ma cobor la nivelul lor si nu stiu sa las de la mine. Sa ies primul din conversatie. In schimb ma enervez tot mai tare cu cat avanseaza discutia. Voiam sa va intreb daca stiti o metoda sa fac sa las de la mine si sa fiu mai calm. Mai ales ca in ultima vreme am fost foarte nervos si ma enervez usor.Am nevoie de sfaturi cum sa-mi controlez furia sa nu ma cobor la nivelul altora si sa inchei discutiile care stiu ca nu duc niciunde sau nu au niciun sens.

3 răspunsuri:
| DoooarEuuu a răspuns:

Buna!
Gandeste-te la ceva frumos si nu lasa ca nimic sa nu-ti tulbure calmul tu fi calm si intelept orice ar fi
Aici este vorba de puterea vointei
Si daca te straduiesti poti sa rezolvi orice.

| BobiTheBoi explică (pentru DoooarEuuu):

Si daca persoana insista dar eu stiu sigur ca disctuia nu duce la nimic bun si nu vreau sa o am? pur si simplu nu pot sa tac la infinit.

| DoooarEuuu a răspuns (pentru BobiTheBoi):

Sa sti ca nu exista "nu pot" exista doar "nu vreau"