| AnOnImUl321123 a întrebat:

Hei TPU
Ieri am vorbit cu o fata si am stabilit sa o conduc astazi acasa dupa ore. Credeam ca vom fii doar noi 2 si ca as putea sa povestim cate ceva dar a mai fost o colega de al ei si vorbea mai mult cu ea, parea destul de agitata si nu prea puteam sa zic nimic decat daca ma intreba ea ceva :/ nu ca nu puteam, dar nu am vrut sa ma "bag peste ea".
Am crezut ca vom merge toti 3 pana acasa sau cel putin in apropierea casei ei (colega ei locuieste cu o strada mai sus decat fata cu care am vrut sa merg) si nu am avut sanse sa plece pentru a fii doar noi 2.
Cand am intrebat-o ieri, i-am spus pana la cat are azi ore si daca as putea sa o conduc pana acasa, ea a spus ca e ok dar sa fiu la fara 10 in fata la ea la scoala. Ma asteptam sa fim numa noi iar daca mai vreau sa o conduc banuiesc ca va veni din noi cu colega ei.
Ce pot face?
FUNDA

3 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Eu o intrebam la telefon direct "vin sa va conduc? " Si daca spunea cum adica 'sa va conduc " tu ii spui sec " Pe tine si pe colega ta" Sau o poti intreba mai la misto asa cand te roaga sa o conduci ii pui intreabrea " COlega ta nu are si ea treaba? sau nu poate pleca mai devreme? " xD

| darrio2007 a răspuns:

Data viitoare ii spui ca vreti sa fiti doar voi doi.

| corbulalbrosu a răspuns:

Explica-i ca prezenta colegei ei te deranjeaza motiv pentru care o rogi sa ii spuna chiar ea colegei acest lucru.