| Anna0111 a întrebat:

Hei tpu...IMI URASC MAMA! Azi stateam in pat si vorbeam cu o prietena la telefon. Maicamea (nici nu imi vine sa ii zic asa) m-a întrebat unde e telecomanda. Eu i-am zis ca nu stiu si a inceput sa-mi zica "i-a dute dracu cu telefonul tau" si eu am fost nevoita sa ii inchid prietenei mele. Dupa i-am zis de ce ma dracui ce ti-am facut? Si a zis: tu cand vorbesti la telefon nu ma bagi in seama cine sunt eu? Si eu i-am zis ca nu stiu unde e telecomanda si de ce tipa asa si mi-a dat o palma de acum mi s-a invinetit. Stau de 30 de minute in baie si o doare undeva de mine! M-am saturat. Toata ziua ma cert cu ea si cred ca nu exista o zi in care sa plang! Ce sa fac ca nu mai stiu!?

Răspuns Câştigător
| Anonim1989077656477 a răspuns:

Pai...ai putea incerca ca atunci cand iti vrobeste mama ta sa ii spui celui de la telefon,, scuze, asteapta un pic" dupa care sa vorbesti cu mama ta pe un ton calm si cand termini sa revi la activitatea ta.eu asa fac si nu am nici o problema.cat despre vanataie, explica-i pe un ton calm ca violenta nu rezolva nimic si esti dispusa sa afli motivul pentru care e suparata.comunicati,gasiti o cale de mijloc.sa te indepartezi de ea nu e o solutie, va fi si mai rau.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa nu mai dramatizezi atat

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna, Raluca,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dramatizezi. Mamei tale poate ii se pare ca nu o bagi in seama cand vorbesti la telefon, mie mi se par chestii minore.

| Gabitzubitzu a răspuns:

Poti încerca sa stai cat mai departe de ea daca nu o suportisad am si eu unii prieteni care au probleme de genu si încearcă cat de mult posibil sa ii evite sad deci stai mai mult pe afara cu prietenii happy

| Raluca_Denisa_1998 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu ea

| MariaAna9 a răspuns:

Hhmmmm eu cred ca ar trebui sa vorbesti cu ea si sa ii spui ce te doare de fapt si ce are cu tine de se comporta in halul asta.
Sau poti sa o eviti pur si simplu ca sa nu mai apara conflicte intre voi si vorbeste si cu tatal tau vezi ce zice si el. tongue happy happy

| Amanda29 a răspuns:

Poate iti simte lipsa, poate ca te-ai indepartat de ea. Incearca sa discuti cu ea(fara injuraturi), calmeaza-ti nervii de fiecare data cand apar si incearca sa o faci sa vada ca te doare atunci cand va certati, si neaparat sa ii spui sa nu te mai loveasca, bineinteles pe un ton linistit.