| aaaaaaaaaaaaaaa a întrebat:

in primul rand scuzati categoria dar am mare nevoie de voi! in al doilea rand am o intrebare: cum pot sa imi conving parintii sa ma lase la vara in tabara(am 14 ani deci gata cu "esti prea mica") as prefera o tabara de fotografie sau mountain bike dar ei nu sunt de acord. as putea sa fac ceva ca sa isi schimbe parerea?
DAU FUNDAAAAA

5 răspunsuri:
| Staind a răspuns:

Promite-le ca o sa folosesti prezervative

| FataȘarpe a răspuns:

Ai de capul meu. Suntem in aceeasi situatie. Eu ma chinui sa ii conving sa ma lase in camp-ul de vara la cercetasii romaniei. Inca lucrez la asta, dar mai au putin si cedeaza. Trebuie sa le arati ca nu esti de-o schioapa. In gen, coporta-te mai matur, sa pe sefa(mai mult sau mai putin). De exemplu, incerc s anul mai fiu un pier-de-vara (incerc.).
Si linguseala ajuta. Pe mine ma ajuta si un prieten, sa ii conviga.
Cam cat de mult tine tabara respectiva? Cate zile?

| aaaaaaaaaaaaaaa explică (pentru FataȘarpe):

Intre 5 si 7 zile
dar cred ca o sa o scot la capat pana la urma cu tabara de fotografie(preferam mountain bike da na )

| adeadeliina a răspuns:

Spune-le ca iti doresti foarte mult asta, promite-le ca o sa inveti foarte bine daca te vor lasa. Daca mergi intr-o tabara, vei cunoaste persoane noi, iti faci prieteni noi si amintiri frumoase. Nu esti deloc mica. Sper ca parintii tai te vor lasa, spune-le ca nu vei pati nimic, si daca te lasa, suna-i si tu mai des si povesteste-le ce faci pe acolo, asa o sa ii faci sa aiba incredere in tine.

| aaaaaaaaaaaaaaa explică:

Daca tu nu ai pasiuni pe care vrei sa le dezvolti, nu inseamna ca nici ceilalti nu au