| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU media mea de admitere este 9, 50 iar prima mea optiune este spiru haret mate-info cu ultima medie de 9, 28

credeti ca intru?

eu mi-am pierdut speranta pentru ca anul trecut un copil cu media 9, 28 era pe locu 2000 in ierarhie, iar la media 9.50 (eu) sunt abia pe locul 2290

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde ce medii au restul care dau acolo.

| michelia a răspuns:

Nu e un tipar fix media de anul trecut sau de acum 2 ani etc., e doar orientativa.
Pot fi multi dintre copiii care au media mult mai mare fata de a ta, care sa prefere alte licee anul acesta, din varii motive.
Tu trece optiunile in ordinea descrescatoare a preferintelor si ai grija de fie suficient de multe ( 30-40 macar) incit sa nu risti nimic.
Si spera, de ce sa nu speri? Dar la urma urmei nu e singurul liceu ok din Bucuresti si la media ta oricum prinzi unul bun.
Va fi cel potrivit pentru tine, asa sa gindesti!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt șanse să intri... dar nu e sigur. Succes! happy