| Luna44 a întrebat:

Nu sunt sigura daca am ales categoria cum trebuie. Acum o luna un vechi prieten m-a abordat pe Whatsapp dintr-o data, desi noi nu mai vorbisem de vreo 4 ani. A fost foarte dragut, zilnic imi trimitea mesaje de,,buna dimineata" si,, somn usor", ma suna mereu, punea multe fete zambitoare si era un dulce. La inceput mi se parea foarte agasant, dar dupa cateva zile ma sculam devreme doar sa vad mesajele lui. Si pe urma aveam genul acela de zambet stupid. Am fost 2 saptamani la mare si alaltaieri cand m-am intors am sarit direct pe incarcator (la mare nu avusesem nici semnal si nici unde sa imi incarc telefonul) sa ii trimit lui mesaj.Doar ca raspunsul a fost foarte sec. Dupa vreo 2 minute de conversatie eu l-am intrebat daca vrea sa il las fiindca iesea cu niste prieteni lo o bere. Tin sa spun ca de fiecare imi raspundea imediat cu un,,Nu, Luna! Te sun si vorbim in continuare. Chiar sunt curios de ce a facut x. In plus,x e curios si el de ce mai faci". Doar ca de data asta a raspuns simplu,, Ok, pa!". Si astfel ds conversati am avut si zilele astea. Pana acum nu m-ar fi interesat prea tare, doar ca acum fiecare cuvant scos cu forta mi se pare o binecuvantare. As merge la el si l-as intreba direct daca l-am suparat cu ceva, doar ca acum 4 ani am avut o relatie esuata, si cred ca ar suna ciudat. A fost doar dragut la inceput? S-a plictisit de mine? Nu vrea sa imi dea semnale false? Nu spun ca acum m-am indragostit iremediabil de el, dar am inceput sa il plac destul de mult... Ce ar trebui sa fac? Cum sa ma comport? Cum sa ii vorbesc?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca 2 saptamani nu l-ai bagat in seama cu siguranta el s-a suparat acum si face pe inabordabilul. explica-i ca nu ai avut cum sa il suni poate te intelege, dar si asa, nici eu nu te-as crede orice ai zice laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intreaba-l daca l-ai suparat cu ceva. hmm.cel mai probabil s-a suparat pe tine ca nu ai vorbit deloc cu el cat ai fost la mare dar nu cred ca ar trebui sa se supere pentru o nimica toata. Sau s-a plictisit de tine. Succes sper ca te-am ajutatwinking

| rvsmady a răspuns:

Buna! O intrebare pentru ca nu ai specificat. Cat timp ai fost la mare nu ai vorbit deloc cu el? Sau nu ti-a lasat nici un mesaj? Probabil este usor deranjat ca nu ati vorbit atata timp, si poate in astea 2 saptamani a gasit alta fata cu care sa vorbeasca sau prietena.

| Madalinaale a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa il bagi din nou in seama si daca iti raspunde la fel. dupa sa.l intrebi de ce s.a schimbat asa dintr.o data daca i.ai gresit cu ceva...sa clarifici lucrurile si sa actionezi pe masura raspunsului dat de el. daca ii pasa o sa se schimbe la loc imediat cum ii pui acea intrebare

| Luna44 explică:

Buna rvsmady! Inainte sa merg la mare am vorbit mult cu el. Si era vesel, si radea de mine si spunea ca poate o sa ma intalnesc cu rechini. Pe scurt, nu avea nici o problema cu asta. Si pe drum am vorbit non stop, si i-am trimis poze cu toate localitatile si orasele prin care am trecut. Iar la intoarcere la fel. Drumul dureaza 2 zile. In prima zi, cum am avut semnal l-am sunat si am vorbit pana cand am ramas fara baterie. Si cand am ajuns acasa s-a intamplat ce v-am zis. Nu as fi pus intrebarea, doar ca schimbarea lui de comportament a fost asa de brusca si de mare incat ar fi sesizat-o si un copil...