| anonim_4396 a întrebat:

Aseară, tata a primit o notificare, iar eu că de fiecare data m-am uitat și el efectiv, vorbea cu una care trimitea poze cu ea goala și tata a început conversația... Sa-i spun mamei? Nu știu ce să fac!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Spune-i adevarul mamei tale.
Nu am cuvinte sa descriu persoanele care insala.
Macar sa nu o tina pe mama ta in loc.
Crede-ma, decat o mare minciuna, mai bine un divort.

Eu in locul mamei tale as fi fericita sa aflu adevarul.
Tatal tau nu o merita.

3 răspunsuri:
| Kerre a răspuns:

Nu o sa-ti spun in mod direct ce sa faci, sunt parintii tai si astfel tu decizi singura ce o sa faci in privinta asta. Totusi, o sa-ti dau o perspectiva care poate te-ar ajuta. Incearca sa gandesti, sa ai o perspectiva de viitor, cum crezi ca o sa reactioneze mama ta daca ii spui ce ai aflat despre tatal tau? crezi ca o sa reactioneze super ok? Desigur ca nu, o sa ai parte de niste crize de nervi din partea amandurora, in cel mai rau caz s-ar ajunge la un divort si o sa se creeze o discrepanta intre relatiile dintre voi. Ba mai mult, toata energia asta negativa s-ar intoarce tot asupra ta, parintii o sa fie mult mai tentati sa elimine toata acea furie interioara si o sa faca asta pe cea mai apropiata persoana din jurul tau, probabil o sa fie mereu furiosi pe tine, o sa-ti impuna anumite restrictii si multe altele.
Incearca sa folosesti acele informatii ca sa negociezi cu tatal tau, impune o limita si in cazul in care o calca te duci direct la mama ta si ii spui adevarul.

| Crescent a răspuns:

Ar trebui sa ii spui. El sigur nu o să o facă.

| Fabianaa a răspuns:

Spune-i mamei tale. Asta e soluția cea mai buna.