| deadman a întrebat:

Plac o fata, nu stiu daca si ea ma place. Am vorbit cu ea de cateva ori si niciodata nu ma intreaba nimic. De ceva timp o tot prind pe la scoala ca se uita dupa mine, dar ma cam ignora. De cand a inceput scoala, adica de luni, am inceput sa o ignor si eu putin, adica i-am spus decat buna, dar nu prea ma mai uit dupa ea sau chestii de genul, de parca nu ar fi acolo. Azi cand am plecat de la scoala, am vazut-o in statie (dar mai pe ascuns) ca s-a uitat la mine de cateva ori, l-a un moment datm-am uitat si eu la ea si s-a uitat repede in alta parte, dar in autobuz era cu prietena ei si le-a bagat in seama, le-am intrebat ce au facut in vacanta si mi-au raspuns dupa care au coninuat sa vorbeasca de parca nu as fi acolo, nu m-a intrebat nimic, si chiar m-am simtit foarte prost. Voi ce credeti? Si da o cunosc si pe prietena ei. Ce sa fac?

1 răspuns:
| Alequandra a răspuns:

Fetele sunt comlicate si privirile pot spune multe minciuni. Data viitoaree, incearca sa o faci sa rada si sa te bagi mai mult in vorba cu ea.
Funda?