| SantaClaus a întrebat:

Hei TPU.happy Planuiesc sa imi fac un Flash[Plug], cum vreti voi. M-am gandit la 10 mm. Intrebarea mea este: Pot sa imi cumpar direct un Taper de 10 mm sau sa incep pe rand, cu marimi mai mici, largind gaura treptat? In cazul in care il iau direct de 10 mm, exista ceva riscuri? Dau funda, mersi:*:*:*.

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Nu este recomandat sa incepi direct cu unul mai mare din prima si in niciun caz cu unul de 10 mm, pornind de la un piercing normal. Trebuie sa maresti tapers-urile treptat si poti sari maxim peste o marime, ca sa nu ai parte de nicio problema sau infectie. Chiar daca o sa dureze ceva, in final rezultatul va fi cel dorit. Si eu planuiesc sa imi fac unul peste cateva saptamani, tot de 10 mm sau poate putin mai mare happy.

1 răspuns:
| SantaClaus explică:

Mersi:*!