| Anamaria1129 a întrebat:

Stie cineva ce materiale se folosesc exact in acest video pentru a face husa asta? https://m.facebook.com/....../story.php sau stie cineva unde pot gasi husa pentru un Jax mini Vonino..link va rog..caut de vreo 2 zile.Dau funda! Dau funda! Dau funda all!

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Praful este amidon de porumb. Se leaga foarte bine cu apa. Restul stii tu.

| Anamaria1129 explică (pentru Salontanul):

E amidon de poirumb? Serios?

| Salontanul a răspuns (pentru Anamaria1129):

Nu. Este amidon de "porumb". Ai fi putut sa te uiti pe raspunsurile mele si ai fi vazut ca nu prea raspund in gluma. Daca te uitai pe comentarii ai fi vazut (sunt in italiana si nu e greu sa le pricepi) ca raspunde una Mariane Bruna Adp si spune asa: "Que eu saiba maizena é a mesma coisa que amido de milho '-
Maizena é marca"
"Amido de milho" = amidon de porumb.