| anonim_4396 a întrebat:

Sunt fata si am 13 ani. De un an am ineput sa port bustiera dar de la un timp mi se vede urat prin bluza si iau pe mine si maieu si bustiera. Am 74 sub sani, credeti ca ar fi neceras sa iau un sutien de pe acum? Voi credeti ca este adevarat faptul ca sutienul iti lasa sani? Va rog mult sa imi spuneti ce ar trebui sa fac!

4 răspunsuri:
| AR1373 a răspuns:

Si eu am 13 ani si port bustiera, nu vreau sa port sutien pentru ca am niste colege in clasa de tot rahatul.Cica sunt prea mica sa iau bustiera, iar daca as lua sutien as fi fenomenul clasei, dar mi se pare normal ca atunci cand se vade prin bluza sa iei sutien.
Ai putea sa iei alte bluze in asa fel incat sa nu se observe.
Evita frigul si hainele prea stramte.
Bafta happy

| anonima01 a răspuns:

Eu nu cred asa ceva! La inceput purtam si eu bustiera si dupa a inceput sa se vada urat ca la tine si mi-am luat sutien. Primul meu sutien mi l-am luat in clasa a 7-a, deci eu nu vad nicio problema.
De ce ti-ar lasa sutienul sani?

| AdiMrr a răspuns (pentru anonima01):

Nici eu nu cred dar voiam sa vad cam ce pareri aveti...si sutiene cu marime mica nu prea gaseac la magazine..mai sunt online dar mi se par cam scumpe

| AddushAndrada a răspuns:

Nu iti lasa nimic. Si eu mi-am luat sutien la 13 ani ani si nu am avut probleme.