| auroraa a întrebat:

Vreau sa ma schimb! Sa fiu mai organizata si ordonata...de fiecare data cand incerc nu se primeste, ma duc cu gindul la alte lucruri... Ajutati-ma, ce ar trebui sa fac ca sa ma schimb?

Răspuns Câştigător
| DakotaRoyse a răspuns:

Voinţă. Cât de multă se poate, şi ambiţie.
De fiecare dată când îţi descoperi camera întoarsă pe dos, aduţi aminte că nu mai vrei să fii în situaţia aia (dau un exemplu). Când vezi orice lucru care nu e la locul lui, aranjează-l pe loc până nu uiţi de el. Nu tergiversa! Nu te lăsa şi nu fii leneşă!
Şi în primul rând, trebuie să-ţi faci ordine în minte. Între gânduri. Dacă nu eşti calmă şi echilibrată din interior, nu poţi fii în exterior happy