| dudiii a întrebat:

Vreau sa stiu si eu ce se intampla cu mine.de cateva zile tot simt o prezenta langa mine. poate ma credeti nebuna. dar nu stiu ce se intampla.Inainte cand eram mica aveam tot felul de visuri foarte ciudate.si partea proasta e ca erau rele.Visam ca eram in camera. apoi ma ascundeam pe hol. parca ma urmarea cineva.niste noristraight face. nu puteam sa ma uit pe geam ca parca vroiau sa vian dupa mine.stiu pare stupid. da in acelasi timp simteam foarte puternic si teama din vis.Sau ca stateam langa mama in camera si aveam musafiri.si tot incercam sa ii zic ca este ceva raustraight face. si nu puteam pur si simplu. Nu puteam sa vorbesc.parca eram mutastraight face. am mai avut si multe alte visuri.cum ca eram pe strada veneam din parc si se facea noapte.si parca ma miscam anemic straight face. mergeam pe strada pe care obisnuiam cand eram mica sa trec cu mama mea.si parca ma urmarea ceva in visstraight face. stiu ca era tot imbracat in negru.si ochii rosii.deci.nu stiu.am mai avut orgoaza de visuri groaznice. da nu mi le mai amintesc acum pe moment.In ultimele zile tot simt o prezenta. da simt ca e buna. o simt langa mine.de ex. stateam intr'o seara si ma uitam pe niste poze.cu familia.si dupa o simteam foarte tare langa mine.si dupa ca si cum ai fi pus mana e mine.nu stiu. dar acum cativa ani.am avut un frate.eu nu eram pe atunci.si la 6 ani a murit de sida.si nu stiu. poate are legatura cu asta. da de ce uneori visez lucruri groaznice.si cel mai infricosator este ca uneori visele mi se adeveresc straight face. sunt nascuta pe 3.04.1996 cam' pe la 16:45.am inteles ca uneori aceste lucruri pot fi influientate si de data nasterii.Deci in concluzie as vrea sa stiu ce se intampla.

7 răspunsuri:
| Romancutza a răspuns:

Mergi la biserica draguta.Mai cunosc pe cineva cu acest tip de problema. Explica-i preotului totul, el va stii ceea ce este de facut.In primul rand incearca sa e calmezi, orice spirit este acela, nu cred ca iiti poate face vreun rau.As mai vrea sa pot vorbi cu tine.Ia id-ul meu si pot discuta mai bine cu tine pe aceasta tema. sweety_9611

| adelutza29 a răspuns:

Pai eu cred ca e spiritul fratelui tau care nu se poate odihni si cred ca vrea ceva de la tine sau ca tu vrei ceva de la el sau poate cineva apropiat dar care iti vrea binele...incearca sa vorbesti cu el adica sa i spui ce vrei de fapt si ca poate sa se linisteasca ca esti bine si ca totul va fi bine poate ca se teme pentru tine sau el are nevoie de tine si nu te astepta sa iti raspunda dar cand il simti poti sa spui ce simti si uneori visele se adeveresc asta nu inseamna ca esti nebuna si visele vin de la tine nu e nimic ciudat

| mary_1175 a răspuns:

Esti speriata sau tie frica de ceva,iti este frica de cineva sau ceva, vrei sa vorbesti ceva dar nu ai cu cine, adica m refer c nu ai un prieten de nadejde

ar trebui sa consulti un psiholog

bafta
ai vrea sa comunici cu cineva si nu ai cu cine.

| BYAAA_5532 a răspuns:

Uite,si eu am avut un fratior...a murit dupa 2 saptamani de la nastere.si aveam tot felul de vise cu el, dar pozitive.

Odata, imi amintesc ca eram singura acasa si ma gandeam la el.si cand m-am uitat pe masa,a zburat un pahar si s-a spart de perete

sunt niste lucruri care nu au explicatie. nu au logica

Incearca sa dai ceva de poama pentru. fratiorul tau, pune pomelnic la biserica (asta ajuta f mult)

Cand esti singura in casa si mai simti acea prezenta incerca sa comunici. spune-i "cine esti? ce vrei de la mine?"

Sunt f multe lucruri pe care cei din jurul nostru nu le inteleg. eu cand i-am povestit mamei mele, mai putin si era pe jos de ras...

Incearca sa te rogi pentru. fratiorul tau si mergi la un preot si explica-i toate astea!

aaa si poarta mereu o cruciulita sfintita la gat.pentru. ca atunci cand simti ca Dumnezeu e langa tine, nu va mai exista teama!

Sa ai o zi frumoasa!kiss

| Sakura_1833 a răspuns:

Uite ...eu cand eram mica visam ca noapte eram legata si cand reuseam sa ma desleg fugeam iar cineva tragea cu pistolul dupa mine.mergeam labucatarie si nu stiu cum aruncam cu un cutit si disparea dar dupa aia ...venea o lumina.(era intuneric)si aparea langa mine o fata imbracata in alb si ma tinea de mana si ma facea sa ma simt linistita, mama mi-a spus ca visez un inger dar.acum (dupa 4 ani) simt langa mine o prezenta si cred ca este tot ea si ma ajuta cand o simt inchid ochii si o vad este ca si sora mea chiar daca nu am si nu am avut.ok cred ca si la tine este la fel incearca sa stai putin singura sa inchizi ochii si sa te gandesti la prezenta poate. poate.o sa vezi daca este fratele tau(ingerul tau)sunt sigura ca el este si ca vrea doar sa te protejeze si sa te ajute

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca ai aceste vise din cauza a unor probleme psihice.ai fost vreo data speriata de ceva? ca sa nu ai aceste vise trebuie sa iti faci cruce inainte de culcare.sa mergi mai des la biserica.si neaparat ai nevoie de o consultatie la un psiholog, doar el te va ajuta cu adevarat, si sper ca te va skapa de acesta vise groaznice.

| Mihai45665445676 a răspuns:

Bună seara, am dat de postarea Dumneavoastră din niste căutări pe google să știți că nu sunteți nebună doar că așa este, sufletul fratelui Dumneavoastră a rămas blocat între cele două lumi tera și lumea astrală, și probabil că bântuie locul acela fincă ori are nevoie de ajutor ori dorește să te închini pentru el ori vrea sa te păzească de rele, știu că aceste lucruri sunt pentru noi oamenii niste lucruri inexplicabile și de aceia oameni care nu știu cu ce se mănâncă asta se tem de aceste fenomene paranormale.