| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa va spun aici tot ce am pe suflet pentru ca si asa nu ma cunoasteti si chiar nu am cui sa ii spun. Simt ca o sa explodez trebuie sa ma descarc cuiva. Sunt intr-o stare foarte rea asa ca daca o sa faceti misto sau o sa ma criticati nu o sa imi faceti decat mai rau.
Ma simt singura. Nu am frati sau surori, eu stau la sat intr-o zona in care nu e semnal la telefon iar copii nu mai sunt prin apropiere, fac naveta la scoala. Am uitat sa precizez ca am 13 ani.
Sunt cred cea mai scunda din clasa, de fapt la inceputul anului asa eram, acum nu stiu.
Am 1, 55 - 1, 57 si 49 kg. Nu sunt multumita de cum arat. Mi se pare ca sunt plinuta, si nu ar fi neaparat o problema daca as avea sanii mai mari. Din clasa mea doar eu si cu inca o fata ii avem asa. Dar fata aceea e foarte slaba are 43 kg si e mai inalta si ea arata bine asa cum e. De mine nu s-a facut baza pe chestia asta foarte des, dar si cand s-a intamplat efectiv m-au marcat. Am stat si luni intregi gandindu-ma si ma distrugeau. Mai am si o verisoara care e in clasa a 5-a face 12 ani si are sanii de doua ori mai mari poate chiar mai decat mine. E chestia ca eu de fiecare data cand ma duceam la bunica cu ea toata lumea facea bza de chestia asta vecina, mama lui vara-mea chiar si bunica-mea. Nici nu am mai vrut sa ma mai duc. Am stat si m-am uitat la o fata care e in solduri la fel de lata ca mine, are sanii mult mai mari si am stat si am realizat ca ea ar arata oribil daca ar fi ca mine. La mine in clasa aproape toate fetele arata ca niste fotomodele.
Efectiv nu mai suport. Sanii au inceput sa imi creasca de aproape doi ani, inca din vara cand treceam intr-a sasea, dar imi cresc foarte lent. Acum sunt in clasa a saptea. Inca de atunci incepuse sa se faca baza de mine.
Sunt intr-o stare de depresie si nu am cui sa ma plang pentru ca mi-e frica ca o sa se rada de mine. Nici macar lui mama nu pot sa ii spun.In rest la scoala am avut numai media zece dar nimanui nu ii pasa de asta. Uneori chiar imi doresc sa fii fost oricine altcineva dar nu eu. Chiar ma gandesc de ce m-a facut mami si ca mai bine nu ma facea. Simt uneori ca as vrea sa ma duc undeva sa scap de aceasta viata.
Va rog frumos fara critici pentru ca v-am spus ca mai rau imi faceti.
Am doar nevoie de consolare, sa simt ca cineva ma intelege. Chiar in acest moment in care scriu plang. Va rog, am nevoie de ajutor.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca ai fi multumita de tine iti zic eu ca nu ar mai face nimeni misto. Daca stai si te superi doar hranesti vorbele rele. Fa-i si tu misto la randul tau, autoironizeaza-te pe seama asta. Asa arati oamenilor ca esti multumita de tine si nu-ti pasa de ce zic. Razi si tu cu ei si gata.

| GoldenZenith a răspuns:

Practic, problema ta sunt sanii? Esti in crestere, vei avea sanii fix asa cum trebuie ei sa fie. Ce conteaza daca altele ii au mai mari, la varste mai mici? Eu am 22 de ani aproape si nu sunt cea mai dotata in privinta asta, dar formele mele sunt proportionale si ma simt bine in pielea mea. asa trebuie sa te gandesti si tu. Ai timp sa te dezvolti. Nu trebuie sa intri in depresie din cauza asta. E adevarat ca se pune foarte mare pret pe aspectul fizic, dar nu putem fi perfecti, nici macar pe aproape.
O sa cresti si o sa fii frumoasa happy continua sa inveti si sa te gandesti la viitor si nu iti mai bate capul cu astfel de lucruri.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti in stare de depresie ca nu iti cresc sanii?
Sanii sunt pentru cand ai copil. ma gandeam ca, daca stai la sat poti sa iti umplii timpil cu ceva constructiv, si tu la 13 ani te gandesti cum sa impresionezi baietii cu tatele? Eu la 13 ani nu aveam asemenea dileme laughing jur ca viata mea eea mai simpla de atat

| Anonimacuprobleme a răspuns:

Buna! Si eu am avut stari de genul, in care ma simteam cea mai urâtă fata pe care am vazut-o. Pentru ca eu caut la altele ce as vrea eu sa fiu. Fizic, nu moral. Asta e greseala mea. Si a ta. Trebuie sa ne iubim asa cum suntem pentru ca ale noastre mamici happy au luptat ca noi sa fim cine suntem si in loc sa ravnim la ce are celalalt, mai bine i.am mutlumi lui Dumnezeu ca suntem sănătoase.