| Camiii98 a întrebat:

happy Vreau si eu statusuri noi, dragute, indiferente, nu statusurile pe care le gasesti la tot pasu! Vreau statusuri diferite de alea de pe google! Vreau statusuri dure, fara nici un pic de orgoliu. Statusuri de mandrie, prietenie, triste.
Dau funda la cele mai bune si la cele mai multe!

Răspuns Câştigător
| AndreeaDiana9999 a răspuns:

Stiu ca ai spus ca nu vrei dupa net, dar ai putea incerca http://ymstatus.com/?

6 răspunsuri:
| AlinaOneDirection a răspuns:

Uite : Simplitatea e cel mai sofisticat lucru
destept sa fii, ghinion sa ai
prinde chelul, smulge-i parul
minciuna are picioare tonifiate

| τττ a răspuns:

♥ Dorinta mea cea mai mare e sa ma trezesc in fiecare dimineata in bratele tale.
♥ Tot respectul pentru baiatul care are curajul sa spuna: Nu pot, am o prietena si o iubesc!
♥ Am intrebat un profesor:Ce e iubirea?
Nu am studiat asa ceva...
Am intrebat un copil:Ce e iubirea?
Nu stiu jocul asta...
Am intrebat un sofer:Ce e iubirea?
Nu cunosc strada asta...
Am intrebat un nebun:Ce e iubirea?
Ceea ce m-a facut sa ajung asa...
♥ Din pacate tot mai multi oameni uita tot ce ai facut bun si iti reproseaza putinele lucruri pe care le-ai gresit.
♥ Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi.Cand mana se raneste, ochii plang si cand ochii plang mana le sterge lacrimile.
♥ Adio iubire, dar ramai cu mine!
♥ M-am asezat pe genunchii singuratatii mele...
♥ Sunt momente in viata cand iti este foarte dor de cineva, iti lipseste atat de mult incat ai face orice doar ca s-o vezi cateva secunde in fata ta s-o strangi in brate si sa-i spui cat de mult iti lipseste!
♥ Dulce si fina ca papusa din vitrina.
♥ In viata vei realiza ca fiecare persoana pe care o intalnesti are un scop. Unii ca sa te testeze, altii sa te foloseasca, unii sa te invete si altii sa scoata tot ce e mai bun din tine!
♥ Nu doar vorbe...
♥ Poti avea tot aurul din lume si toti banii insa daca nu ai pe cineva care sa te iubeasca si pe care sa iubesti... In realitate nu ai nimic!
♥ O fata vrea sa fie iubita, respectata, pretuita, ascultata, dorita, sa fie considerata de incredere si de cele mai multe ori vrea sa fie doar imbratisata!
♥ Eu stiu cat valorez si nu trebuie sa demonstrez la nimeni nimic.Pentru ca cine ma place, ma place asa cum sunt!

| Camiii98 explică:

Mai astept! Vreau muuuuultee si frumoase! Asa cum am scris in cerinta!happy

| ioana8383 a răspuns:

Puteti sa ma barfiti cat vreti, ma simt populara, p.s. dau autografe
Ce-am iubit m-a lasat... si s-a dus
Totul trece, va trece si asta!
Nu contează în ce manieră ne-am împrietenit. Contează că suntem de nedespărțit!
Sunt sătulă de tine, sătulă de noi. Stai, nu pleca! Ia şi trecutul şi căraţi-vă amândoi!
Invata sa ma pastrezi si nu am sa te las niciodata!
Nu sunt perfecta! Stiu am o gramada de defecte, dar nu am obligat pe NIMENI sa ma accepte
Fericirea este ca o minge: alergam dupa ea si cum am prins-o ii dam cu piciorul
Iti spui mereu ca n-ai nevoie de ea, E doar inca o zi proasta din viata ta. Cauti pierdut in campul plin de flori, Si nu o gasesti printre atatea culori...
E greu cand tu te gandesti la toti si la tine nimeni
Daca doua persoane sunt destinate pentru a fi impreuna, nu ii vor desparti nici timpul, nici distanta, nici certurile, nici gura lumii
Pierderile te vor ajuta sa pretuiesti ceea ce ai!
In jurul meu, lumea s-a schimbat, desi am cautat-o, fericirea nu m-a cautat
Nu mai pune tu atatea sentimente din prima, ca in scurt timp te lasa la pamant mai rau ca heroina
Oricat m-as lupta pe culmile disperarii, nu vreau si nu pot sa renunt si sa parasesc iubirea, chiar daca disperarile si tristetile ar intuneca izvorul luminos al fiintei mele, deplasat in cine stie ce colturi indepartate ale existentei mele
A iubi o ora e ceva animalic, o zi e ceva omenesc, o viata intreaga e ceva ingeresc, dar a iubi toata viata o singura fiinta e divin!

| 345325143 a răspuns:

Visele sunt ruinate, s-a cam dus speranta. De aceea nu voi mai iubi, ca sa nu-mi complic viata!

Si timpul trece mai incet decat atunci cand parea totul perfect

Si imi distrug sufletul cu persoane ce nu-mi merita nici macar zambetul...

Sunt momente in care simt ca ma prabusesc, dar in ciuda ta, ma ridic si apoi zambesc!

Promisiuni uitate, nepasate,
Amintiri și vise destrămate,
Vorbe sincere ce au trecut pe langă noi,
Imagini derulate cu noi amândoi…

Este greu să îi spui minţii să nu mai iubească atunci când inima o face.

In dragoste, sa nu faci din durerea altuia fericirea ta…

>big grin

| SweetSacriface a răspuns:

"Daca noi femeile nu v-am iubi pentru defectele voastra, unde ati ajunge?"laughing)
"Femeile iubesc cu urechile, iar barbatii iubesc cu ochii (daca se intampla vreodata)."laughing