| anonim_4396 a întrebat:

Hei.V ati simtit vreodata ca si cum sunteti prea ocupati sa faceti un lucru,pe care nu il prea faceti si nu va place sa il faceti,in general ceva legat de scoala,si care va simtiti urat cand il faceti,deoarece sunteti preocupati de un lucru pe care ati vrea sa il faceti,nu stiti sigur ce e,si nici nu aveti curaj sa il faceti,dar vreti.V ati simtit asa? Sincer eu nu prea inteleg ce zic, e pur si simplu ceea ce simt si vreau sa scap de sentimentul asta ptc ma afecteaza..mentionez ca vreau funda si nu vreau batai de joc happy

6 răspunsuri:
| Elial a răspuns:

Crede-mă, am citit întrebarea ta de vreo 5 ori şi nu am înţeles-o deloc!
Poţi fii mai. explicită?

| anonim_4396 explică (pentru Elial):

Ok,iti dau un exemplu.Esti nevoita sa faci cateva rezumate sau ai o tema lunga si grea.Te retine un lucru care nu l ai facut si tot incerci sa faci,nu stii ce e,pur si simplu simti nevoia sa o faci ptc te ajuta si te faci sa te simti relaxat si fara stres si poti sa iti incepi tema relaxat,un lucru care te completeaza si vrei sa il faci,simti nevoia sa il faci dar nu stii ce e! Stiu ca pare stupid,da chiar vreau sa aflu ce e lucrul ala,stiu, daca eu nu stiu nu, altii, de unde? dar m am gandit ca vi s a intamplat. ca si cum nu ai chef de nimic daca nu faci lucrul ala, lucrul ala te binedispune.ori sunt in cautare acestui lucru, ori stiu deja care e dar imi e asa de frica sa il fac ca nici nu pot sa imi dau seama care elaughing ..nu stiu, nici eu nu ma inteleg.

| Elial a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci vrei să zici că tu vrei să faci ceva ce te relaxează şi te face să te simţi mai bine, dar nu ştii ce, nu? thinking
Adică ai o semzaţie de... "trebuie să fac ceva, dar nu ştiu ce. Oare ce trebuie să fac?"? big grin

| anonim_4396 explică (pentru Elial):

Cam asa..si din cauza asta nu am chef de nimic..se intampla mai ales in vacante.

| Elial a răspuns (pentru anonim_4396):

Păăi, trebuie să încerci să găseşti lucrul care îţi place să-l faci şi pentru a-l găsi, trebuie să-l cauţi. big grin
Sau. ai putea uita de el, find foarte ocupată cu alte lucruri care te pasionează mult.
Spre exemplu, dacă mie îmi place să mă uit la seriale, încep şi mă uit la 4-5 seriale şi mai găsesc şi o altă activitate, de exemplu, să citesc.
Citesc două carţi, mă uit la 4 seriale şi ziua s-a dus.
Aşa trece fiecare zii. până, poate găsesc ceea ce vreau eu să fac cu adevărat.
Nu prea cred că te-am ajutat, dar sper să îţi rezolvi problema repede. :*

| anonim_4396 explică (pentru Elial):

Multumesc oricum puppy dog eyes P.S: chestia cu serialele si temele am facut o si eu si nu mi a venit cheful de teme laughing)