| asdfghjkl1510 a întrebat:

Hei voi, am nevoie de niste sfaturi si pareri.Dragostea asta e dificila si pariez pe orice ca unii dintre voi va pricepeti foarte bine la dat sfaturi. Poveste super mega extra complicata si nici nu stiu de unde sa incep.Deci,sunt impreuna cu un baiat de cateva zile.Hai ca pana aici e bine si nu e deloc complicat,in fine sa continuam(sper sa intelegeti ceva, ca nu prea ma pricep la povestit) o prietena foarte buna de a mea s-a despartit de un baiat cu care a stat 2 ani si s-a cuplat cu un baiat(ii vom spune A) mie imi placea de un baiat(ii vom spune B) si vorbeam cu el.Prietena mea cand se mai certa cu A incepea sa vorbeasca cu B cu toate ca stia ca mie imi place mult de B(am aflat asta de la o alta prietena buna de a noastra,ca ei ii spunea ca vorbeste cu B,dar mie nu imi spunea ca stia ca ma va durea) Ea cu A se tot certau, apoi se impacau si tot asa.La un moment dat B si-a facut o iubita iar eu am plans dupa el vreo luna,dar mi-a trecut, sau asa credeam eu.Prietena mea si cu A s-au despartit de tot iar dupa vreo 2 saptamani dupa ce s-au despartit am inceput sa vorbesc eu cu A.Stiam ca nu e bine si de aceea eram foarte seaca in speranta ca ma va lasa in pace si ca nu vom mai vorbii, dar el tot a continuat pana am ajuns in punctul in care vorbeam chiar non-stop.Defapt singurele ore in care nu vorbeam erau cele 5 pe noapte in care dormeam, in rest vorbeam non-stop.Eu ma simteam vinovata si i-am spus prietenei mele ca vorbesc cu A iar ea a spus ca nu are treaba cuttoate ca putesm simtii ca nu ii place.Ea mi-a spus ca ii este dor de A cu toate ca nu au fost nici 2 saptamani impreuna.Eu cand am aflat ca ince ii este dor de el am incercat sa-l fac pe A sa vorbeasca cu ea,sa se impace, dar el nici nu a vrut sa auda.Imi spunea ca nu il msi intereseaza absolut de prietena mea si ca eu sunt singura care contez,eu nu il puteam crede deoarece era beat,rupt, nici sa scrie nu mai putea.In fine zilele au trecut, eu cu el am iesit afara si uite asa ne-am combinat.Eu am impresia ca e cu mine doar ca sa-i faca in ciuda prietenei mele.Plus ca el mi-a luat telefonul si mi s-a uitat prin tot trelefonul si a controlat tot prin el dar eu cand i l-am cerut pe al lui doar ca sa il tin a spus ca nu mi-l poate da ca dupa ne certam urat..si uneori cand vorbim prin mesaje incepe sa vorbeasca urat cu mine, apoi deodata isi schimba vorba si e cel mai dulce si dragut.Plus ca atunci cand nu eram impreuna l-am prins ca vorbea cu o alta prietena de a mea,iar cand l-am intrebat imi spunea ca nu el vorbea cu ea,ci un alt baiat, dar eu tot nu il credeam.Va rog ajutati-ma, chiar nu stiu ca sa fac.Am inceput sa tin la el, imi e foarte dor de el cand nu il vad.Sunt o mare proasta ca am pus suflet din prima, dar asta fac eu...un sfat ce sa fac in continuare va roog!

3 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Renunti la A, nu te merita. Nu te iubeste si te va face sa suferi. Si nu ii mai spui nici asa-zisei prietene nimic mai intim despre tine, nu iti e prietena.

| BlackAndWhite1 a răspuns:

Pai e clar ca A nu e baiat serios daca a fost cu prietena ta iar acum e cu tine si vorbestecu altele. E genu care le vrea pe toate dar nu sta cu nici una. Eu zic sa o rupi cu el de tot. Iti va fi greu la imceput dar trece. Gandeste-te cat o sa suferi daca ramai cu el.

| AnaRadu a răspuns:

Hei. Eu zic sa il lasi in pace deoarece daca a zis sa fiti impreuna poate face asta ca vrea sa ii faca rau prietenei tale si stie ca asa poate sa ii faca. Mai bine il lasi pe el cu treburile lui si sa te duci tu pe drumul tau. Cu siguranta vei intalnit alt baiat care merita mult mai mult decat el.