| Mominovici a întrebat:

Hei...Vreau sa stiu daca pe filologie se da teza la latina.

Daca da, cat de grea va fi?

Multumesclaughing

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Da, se da. Depinde de profesor. Eu cat am fost la filo in liceu, toate profele au inteles ca nu ne intereseaza latina in niciun fel asa ca nu ne stresau cu nimic la teze. De obicei ne dadeau ceva de cultura generala, puteam si cauta daca nu stiam, sau ne ajutau la rezolvare. Deci depinde fix de voi. Eventual poate in a 9-a o sa incerce sa va ia cu gramatica, dar mai tarziu o sa va lase in pace.

1 răspuns:
| anamariarot a răspuns:

Da, vei da teză la latină. Despre dificultate n-am cum să mă pronunț