| lauraaaaaaaa33 a întrebat:

Hei.vreau un prieten. Sunt prea mica? Am 13 ani.
Nu stiu de ce imi doresc atat de mult unul..chiar nu stiu, eu oricum nu prea sunt cu chestiile astea :/ nu stiu, parca simt nevoia unui prieten..sau probabil vreau unul pentru ca am vazut ca multi au si ca e frumos sa fi iubita asa? Nu stiu.dar oricum, credeti ca sunt prea mica?

7 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Hey! Eu unul nu cred ca esti prea mica insa nu trebuie sa exagerezi cu afectiunea, atata tot.

Repet, este okay sa ai prieten la aceasta varsta dar sa nu exagerati.
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa ai o relatie doar pentru ca "e la moda" sau pentru ca alte fete au.
O relatie te maturizeaza, te poate face fericita sau te poate distruge, daca nu e cu o persoana potrivita.
Sfatul meu e sa mai astepti, o sa ai timp de relatii mai tarziu, asteapta sa te indragostesti cu adevarat, cand vei fi mai matura si vei putea distinge cat de cat binele de rau.
Cred ca ai nevoie de afectiune, de ocrotire, insa asta nu inseamna ca trebuie sa iti faci un iubit, nu intotdeauna gasesti baiatul care sa iti ofere asta cu sinceritate, fara a astepta "rasplata".
Ce rost are sa suferi din dragoste de la varsta asta? Intr-o relatii sunt si momente frumoase, dar si altele dureroase, de ce sa te confrunti cu asta de acum?
Eu consider ca pe la 17, 18 ani te indragostesti cu adevarat, pentru ca ai o gandire matura, nu intri intr-o relatie doar de dragul de a avea pe cineva (bineinteles, sunt si exceptii).
In concluzie, nu te grabii sa intri intr-o relatie, pentru ca nu implica doar plimbari de mana prin parc si sarutari sub clar de luna.
Vei avea parte de toate astea la momentul potrivit. Bafta!

| Cσcσ a răspuns:

Mai bine lasa, traieste-ti copilaria. Mai tarziu o sa regreti. Iti vei da seama ca ti-ai pierdut cei mai frumosi ani alergand dupa baieti.
Chiar vrei sa-ti distrugi viata si viitorul cu voia ta?
Mai gandeste-te, acum ar trebui sa ai alte preocupari.
Pa!

| Kenya a răspuns:

Eu zic sa mai astepti. Nu are sens sa traiesti probleme la 13 ani, nu e de tine, te strici, crede-ma, mai asteapta cativa ani sa fii pregatita pentru orice happy

| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

Nu cred ca e o varsta la care sa tii fai astfel de probleme. De iubiti vei avea timp in viitor nelimitat laughing Incearca sa te bucuri de copilarie, e cea mai frumoasa parte a vetii. Un iubit nu o sa pice n momentul asta din cer, ca sa gasesti iubirea adevarata, este destul de greu, iar daca te incurci cu cine nu trebuie poti sa ramai cu sechele toata viata. Mai asteapta putin, pana la urma vei gasi pe cineva care sa te iubeasca asa cum esti. happy

| byabubu a răspuns:

Si eu zic sa mai astepti... eu am aproape 16 si inca nu am avut, mai bine astepti persoana potrivita care chiar sa merite happy -parerea mea-.

| doarunoarecare7771 a răspuns:

Merge,doar să nu fi disperată după lucrul asta, nu sări pe el să-l omori fii puţin indiferenţă şi o sară ei pe tine