| Alynutza_Aly_1999 a întrebat:

Heii!
Am 14 ani, și as vrea sa mă angajez undeva în Bacău.
Știți unde angajează undeva în Bacău minori?

2 răspunsuri:
| FaraNumePls a răspuns:

Mbuna! Din câte știu eu nu te poți angaja până la vârsta de 15-16 ani. Mai așteaptă puțin dar și atunci poți lucra doar juma' de normă. Și poți lucra ca ospătar sau cel care spala farfuriile într-un local. Astea au fost niște exemple banale. Dar nu multi angajează minori. Funda?

| Axattys a răspuns:

Nu poți fi angajat sub 16 ani. După 16 ani ești considerat apt fizic să muncești și poți apoi să lucrezi, insă cu mai puține ore de muncă