| Alexiosss a întrebat:

Salut! In decembrie fac 17 ani si vreau sa ma angajez la o firma de livrat mancare, in special glovo dar nu sunt sigur daca angajeaza minori! Stiti alte firme care angajeaza minori?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Angajează.

| DeMicUnCălător a răspuns:

McDonald's

| Vlad2345 a răspuns:

Da, mai este firma de curierat, Tazz. Aceștia angajează și minori, și part-time dacă ești la școală în paralel. Numai că nu sunt disponibili in toate județele. Dar totuși incerca, angajează personal mai tot timpul. Și eu am lucrat aici pe perioada verii.