| dianamrrrrr a întrebat:

am 16 ani si am o mare problema. nu am sani! aproape deloc ma rog. nu chiar, dar sunt mici rau de tot laughing)). si nu inteleg cu cine seman... pentru ca mama poarta cupa C, uneori D ( si nu e grasa! ca sa spuneti ca e de la grasime) bunicile mele au tot asa sani imensi. matusile mele la fel. si nu inteleg cu cine pisici seman!
mai exista vreo sansa sa imi mai creasca? pot face ceva ca sa mai creasca? credeti ca faptul ca port sutien de trei ani a infruentat cresterea sanilor?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Fetele se dezvolta mai tarziu pana pe la 22 ani. Acum nu te alarma. Este o vorba in popor: pentru fiecare oala un capac. Deci se va gasi cineva care sa te placa si asa. Eu, de exemplu, mi-am luat nevasta dupa sanii mici ca asa imi plac femeile. Cele cu sanii mari imi sugereaza altceva din regnul animal. Deci: linisteste-te!

| AsdfghjkI32 a răspuns:

1.Ca să se dezvolte poți lua ceai de mărar sau tinctură de mărar.În timp o să se vadă rezultate. Dacă spui că rudele tale au bustul mare e posibil să se dezvolte mai greu sânii tăi.
2. Dacă sutienul te strângea e posibil să fie unul dintre motivele pentru care nu ai bustul foarte mare.

| AnneMarie78 a răspuns:

Se poate, dar sutienul ti le lasa doar.Nu e neaparat ca trebuie sa semeni cu mama sau bunica ta.Nu cred ca poti face ceva sa iti creasca, poate vor mai creste, dar doar putinhappy

| dianamrrrrr explică (pentru AnneMarie78):

Dar chestia asta nu e tot o trasatura genetica la fel ca si culoaea ochilor sau toate celelalte lucruri la care seman cu parintii mei?
are legatura cresterea sanilor cu faptul ca mi-a venit ciclul relativ tarziu fata de prietenele mele( la 14 ani si ceva. am fost ultima dintre colegele mele.) ceea ce vreau sa spun este ca poate eu ma dezvolt mai tarziu...
eu tot incerc sa gasesc motive laughing)) inca sper big grin

| AnneMarie78 a răspuns (pentru dianamrrrrr):

Aaa..la 14 ti.a venit, da presupun ca asa e, pana la 18 ani fetele se dezvolta.