| anonim_4396 a întrebat:

Heii!
am nevoie de sfaturi. cunosc un tip de cateva luni bune.de cam 5 6 luni si ne intelegeam foarte bine! eram prieteni foooarte buni
eu de fapt il plac doar ca amic dar intr-o zi m-a sarutat siii in acea zi am fost mai mult decat amici..si nu vreau sa stau cu el
si aud de la prietenii nostri comuni ca tine la mine muult si nu stiu cum sa ii spun mai frumos sa inteleaga ca as vrea sa fim doar amici. nu vreau sa il fac sa sufere sad am gresit in acea zi... dar nu stiu cum sa i-o spun! sfaturi ..va rog?
dau funda! happy

6 răspunsuri:
| Glamour612 a răspuns:

Îi poți spune foarte frumos când sunteți singuri:
„ Hei, ce s-a întâmplat, s-a întâmplat. Eu nu vreau să stric prietenia cu tine. Dacă vrei să mă mai pupi câteodată, nu am nimic împotrivă, doar dacă ești sigur că asta nu te afectează sau nu te face să mă placi și mai mult. Eu cred că ar trebui să fim genul ăla de prieteni care se înțeleg foarte bine și dacă mai fac din când în când câte o tâmpenie d-asta, să fie în regulă. Să fie ceva fără sentimente. Și asta voiam să vorbesc cu tine. Să nu mai pui sentimente în „relația" asta cu mine, pentru că noi nu o să fim împreună. Mă înțeleg prea bine cu tine și nu aș vrea să stric asta. "
Ceva de genul ăsta aș spune eu. :* Succes! Știu și eu cum e. ^_^

| InceputulUnuiSfarsit a răspuns:

Mai bine ai fi directa si i-ai spune. Daca nu poti sa faci asta fata in fata, atunci trimite-i un sms. Spune-i ca iti pare rau pentru ce s-a intamplat, a fost o gresealal. Lucrurile nu trebuiau sa degurga asa. Spune-i sa nu te inteleaga gresit, el pentru tine reprezinta un adevarat prieten dar nu vrei ca lucrurile sa mearga mai departe. Nu vrei sa stricati frumoasa voastra relatie de prietenie.
Spune-i direct, nu astepta ca sentimentele lui pentru tine sa creasca, sa-l ranesti mai mult si sa-ti fie mult mai greu sa-i spui adevarul. Merita sinceritatea ta. Gandeste-te ca si tu esti o persoana importanta, pune-te pe tine pe primul loc. Conteaza ce simti tu, ce vrei. kiss Gata, hai du-te si spune-i!

| TheCuTeGirl a răspuns (pentru InceputulUnuiSfarsit):

Oo, multumesc. esti chiar dragut/a :*

| TheCuTeGirl a răspuns (pentru InceputulUnuiSfarsit):

Mi-as dori sa pot sa va dau funda la amandoi sad

| TeLefonCubĻuştutž a răspuns:

Vorbeste cu el deschis, explica-i ca tu nu il vezi decat ca pe un amic, nu ca un iubit... Sigur o sa inteleaga, nu ai ce sa faci altceva, daca continui sa ii dai idei si il faci sa inteleaga altceva, o sa iasa urat in final, vorbeste acum cu el, pana nu se ajunge altundeva happy