| Aleeeeeeee a întrebat:

Heii :]. Am nevoie de un mic sfat. Vreau mai multe raspunsuri decat la cealalata intrebare pe care am pus. o. Dau funda si voturi!

Deci, sunt aproape impreuna cu un baiat, nu neaparat frumos dar e drgut si foarte atent cu mine. Ma strange in brate, ne tinem de mana si ma apara de ceilalti baieti asta incepand cu cateva saptamani in urma dar nu s-a intamplat nimic, acum se intampla din nou acelasi lucru. Nu suntem impreuna dar ne comportam ca si cum am fi. Nu e chiar asa de urat si tin la el ca la un prieten [ deocamdata ] dar simt ca ma indragostesc cat de cat de el. Am suferit o despartire luna trecuta si poate baiatul asta ma va ajuta sa trec peste [ nu vreau sa folosec dar ma gandesc ca poate o sa ma indragostesc de el ], adica am trecut aproape peste doar ca uneori ma mai gandesc la el si asta-mi face rau.

Multumesc! sper sa fie folositoare sfaturile voaste. Va rog, fara batai de joc.

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ar trebui să iei o pauză ca să-ți aduni gândurile și pentru a-ți da seama ce vrei de fapt!
O despărțire, se spune că maturizează omul și nu dă cu ochii pe foc la primul ieșit în cale!
Pa, pa.

6 răspunsuri:
| Aleeeeeeee explică:

Multumesc mult pentru sfaturi, mai astept putin ianainte de a da funda sa vad daca mai primes raspunsuri kiss.

| BoomBoomToxic a răspuns:

Oooo.Cat de dragut.Eu zic sa stai cu el.Probabil ca te vei indragostii de el si vei uita de fostul.Iesi cu el, distreaza-te si daca as fi in locul tau as sta cat mai mult cu el.si ce-ti mai pot spune? cam nimic deci bafta si sa stii ca daca il pierzi pe tipul asta o sa gasesti greu unul ca el.Byeee!

| Biu90 a răspuns:

Ar trebuii sa ii dai o sansa si sa stai cu el. Cred ca in felul asta iti va fi mai usor si tie. Bafta!

| Laszlo_5610 a răspuns:

Pai cred ca ar fi foarte bine sa te indragostesti de el. ca sa il poti uita pe celalt si daca zici ca e afectuos cu tine cu siguranta te va ajuta.winking
Bafta sper sa te fi ajutat sfatul meu.big grin

| RalucaP a răspuns:

Mda... stiai ca dorinta de a primi si de a oferi afectiune este innascuta? este,deci,normal sa te gandesti sa intri intr-o relatie pentru a depasi mai repede si mai usor peste relatia anterioara. Daca-ti face placere sa te aflii in preajma prietenului tau,inseamna ca te simti atrasa de el,si viceversa. Unui baiat nu-i trebuie frumusete, ci sarm si farmec personal. se pare ca el este usor timid si-i e teama sa nu fie respins daca-si exprima sentimentele fata de tine, asa ca te sfatuiesc sa faci tu 1 pas cu el... Bucura-te de anii astia si traieste-ti viata din plin, nu se merita sa-i irosesti tanjind si suferind! Pa!

| Andreea14_2952 a răspuns:

Eii,bine. Daca tu incepi sa il placi, spune-i ce simti. Si daca el e cum ai spus tu intr-un cuvant "diferit" de ceilalti baieti si iti arata ca te-ar placea prin gesturile pe care le face, cu siguranta ca iti va raspunde cu aceeasi moneda, adica iti va spune ce simte cu adevarat pentru tine. Si poate cu ajutorul aceastei relatii vei reusi sa treci mai usor si peste relatia precedenta.Parerea mea, mult succes :*!