| anonim_4396 a întrebat:

Heii! Am o intrebare cam tampita straight face. Cum pot arata si in 'exterior' ca imi place rock`ul si stilul 'punk'? Adica ca vestimentatie, ca stil.As vrea sa`mi schimb stilulhappy. Multumesc. Funda ☺.

Răspuns Câştigător
| FFAP a răspuns:

Nu e neaparat tampita. Si eu m-am intrebat mereu ce sa fac sa nu arat ca celelalte...pentru ca nu mai gaseam haine pe gustul meu in magazine, numai cizme pana-n fund si geci de piele stil bolero. Tinand ca am si parul cret a fost mai complicat... dar m-am descurcat.
Indiferent daca esti fata sau baiat, incearca sa eviti sa fi ca toti ceilalti. Incearca sa arati ceea ce esti cu adevarat prin vestimentatie, aspect. Asta nu inseamna sa te imbraci mereu in negru, din contra, poti purta chestii foarte colorate! Un tricou cu modele abstracte sau personaje din desenele animate, sau o camasa in carouri luata peste un tricou negru, blugi stramti sau colorati, szuszi sau baketi (ca-s geniali:X), o geanta pe umar sau un ruxac cu modele abstracte. Daca e vorba de sezonul rece, o geaca de ski cu linii, buline, chestii haotice, sau un palton vin foarte bine. La fel de bine, un hanorac axat pe nuante de kaki. Accesoriul perfect-o esarfa!
Iti trimis cateva linkuri cu poze cu tricouri, blugi, etc.

-http://dear.ro/produs/8498-camasa.html
-http://dear.ro/produs/8486-tricou.html
-http://dear.ro/produs/17319-hanorac-cu-fermoar-pepe-jeans.html
-http://dear.ro/produse/geci-hanorace.html

['Gud Lac' si Have fun!:D]

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai...presupun ca esti fata...at te imbraci in negru, de preferabil sa ai si parul negru, iti desenezi chestii pe maini.cred ca o tinuta care spune 100% ca iti place rockul e asa:blugi negri, tricou negru si geaca de piele, evident neagrawinking
sper ca te-am ajutat >big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Niciodata nu o sa fi punk daca tii neaparat sa arati asta. Daca ti-ar place punk-ul nu ai tine neaparat sa vada si altii asta.

Punkul nu e moda.

| madyy12 a răspuns:

Te poti imbraca in negru! sau gri ceva de genull emo. te poti machia ca adam lambert pa!