| InghetataAlbastra a întrebat:

Ce să fac oameni buni? am 13 ani şi 2 luni, colegele rad la şcoală de mine pentru că nu mi-a venit incă menstruatia. Sanii au inceput să imi crească de 2ani, păr pubian şi axilar am de la8 ani, secretii vaginale am de 3 ani. sunt printre primele cinci fete cele mai dezvoltate din clasa, şi nu mi-a venit. Nu sunt disperată, pentru că stiu că pana la 18 ani tot o să imi vină, şi mama a spus că e mai bine că nu mi-a venit incă, dar mă simt prost cand rad de mine colegele. Zilnic mă intreabă: Ţi-a venit menstruaţia? şi le zic că nu e treaba lor şi rad de mine. Mulţumesc.

Răspuns Câştigător
| Snejok a răspuns:

Nu te dispera totul va fi la timpul lui
Principalul sa nu te simti coplecsata si sa nu bagi in seama spusele din jur
Eu am avut aceeasi problema dar cind mi-a aparut menstrutia, crede-ma ca cu mult ii mai mare aceasta problema
Tu trebuie sa te bucuri ca nai, dar ca colegele se rid inseamna ca ele te invidiaza si sa nu ei in seama
Fundita

4 răspunsuri:
| Ƨirenia a răspuns:

Proaste...

| altrix a răspuns:

Nu ar trebui sa te simti atacata de ele. e mai bine pentru tine, ele se chinuie odata pe luna. tu nu ai stres.
o sa iti vina si tie, nu si-a stabilit menstruatia o varsta fixa.
stiu o fata la care menstruatia a venit la 14 ani si ceva thinking

| Keo1985 a răspuns:

Nu le baga in seam, stiu ca sunt baiat si poate nu o sa ma asculti dar, mama ta stie mai bine decat ele si tu trebuie fi o fata cuminte si sa asculti de parinti ca ei iti vor doar binele.succes in continuare

| IngerasMicxD a răspuns:

Nu le baga in seama, sunt invidioase pe tine, mai bine le zambesti si le intorci spatele happy