| MonyMoniq a întrebat:

Heii, cum as putea sa blochez SIM-ul, fara sa sun undeva, ci pur si simplu sa o blochez cumva, cu pin-ul, nu stiu. dar trebuie sa o blochez! va rog, dau funda.

Răspuns Câştigător
| Carmen100 a răspuns:

Cand deschizi telefonul introdu PIN'ul gresit de trei ori la rand si apoi codul PUK de vreo 3 sau 10 ori, nu mai stiu sigur. Si gata! Cartela e blocata!
Dar de ce si vrea sa nu mai mearga cartela? thinking

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Scoate sim-ul din telefon.Ce este asa greu?

| lpavel a răspuns:

Cauta undeva este o setare unde poti bloca toate apelurile de intrare sau iesire! E acelasi lucru... Succes!

| MonyMoniq explică (pentru lpavel):

Vreau sa nu mai functioneze aceea cartela!

| lpavel a răspuns (pentru MonyMoniq):

Atunci singura solutie e sa faci cum zice : Carmen100! Dar de ce ai vrea asa ceva, nu stiu...
Scoate-l din tel si nu il mai pui inapoi decat peste vreo 10 luni, iar cine te deranja te va sterge din tel. lui pana atunci! (banuiesc ca asta-i motivul)

| Carmen100 a răspuns (pentru MonyMoniq):

Cand deschizi telefonul introdu PIN'ul gresit de trei ori la rand si apoi codul PUK de vreo 3 sau 10 ori, nu mai stiu sigur. Si gata! Cartela e blocata!
Dar de ce si vrea sa nu mai mearga cartela? thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti setezi pin la ea si il introduci gresit, apoi introduci si puk-ul ala gresit si in final nu o sa mai mearga. Sau mai simplu, o bagi pe foc.

| blufen a răspuns:

Intri in setari si dai la securitate.