| Amphetamine98 a întrebat:

Heii:d Buna seara TPU sper sa ma ascultati pana la capat big grin Poate a-ti mai vazut si alte intrebari de-ale melebig grin In fine. Am fost cu un baiat aproape 3 ani...ne-am certat de mai multe ori ne-am impacat..ca in orice relatie..in fine..cam de 3 saptamani ne-am despartit.iar imediat dupa ce noi ne-am despartit el s-a combinat cu o fata de la el din clasa..problema este ca in timpul asta noi ne-am mai intalnit si el tot incerca sa ma sarute si chestii din astea iar eu il respingeam chiar daca imi doream sa o faca. vroiam sa fiu indiferenta..si pana la urma am cedat.e si normail il iubesc o gramada mai ales dupa atata timp si intr-o seara m-am hotarat sa ii spun daca vrea sa ne impacam acum s-au niciodata deoarece noi practic jucam un joc prostesc cu intalnitul si na, nu ajungeam nicaieri cu asta. Am asteptam momentul potrivit si duminica seara el mi-a zis ca ma iubeste si apoi l-am intrebat daca vrea sa ne impacam si nu mi-a raspuns nimic. apoi m-a sarutat lung si simteam emotiile lui prin mine..nu stiu cum sa explic asa ceva in cuvintelaughing e greu. apoi il tineam in brate si il mangaiam incet pe fata si i-am zis ca daca vrea il las cateva zile sa se gandeasca si cand e hotarat sa-mi spuna...mi-a fost asa greu sa-i zic fiindca sunt foarte orgolioasa si pana l-a urma mi-am calcat pe orgoliu si i-am zis..doar ca mi-e frica de raspunsul lui..au trecut 2 zile si nu am mai vorbit deloc cu el..si nici nu am de gand sa o fac pana nu imi da el vre`un semn..crede-ti ca e bine cum am procedat? Dau funda la cel mai folositor raspunsbig grin :*:*

Răspuns Câştigător
| ThisSummerIsZu a răspuns:

Pai bun zici ca relatia cu cealalta e serioasa, atunci cam greu de crezut ca raspunsul o sa fie afirmativ... Acu ce sa zic in leg cu varsta, greu de crezut ca e dragoste asa mare pentru el... la tine e normal sa fie (adolescenta).
Fiind o relatie de 3 ani eu zic sa i mai dai o sansa, dar fi atenta sa nu suferii pe urma mai rau. Iar in leg ca esti orgolioasa din punctul meu de vedere e foarte bine, rezisti mult mai bine in viata.
E o parere / un sfat, ia-o / ia-l ca atare, sper ca am putut sa te ajut cat de cat.happy

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

E foarte bine cum ai procedat

| madycumada a răspuns:

Ai procedat foarte bine. Acum, chiar daca tu ai 16 si el 19, 3 ani eu zic ca au insemnat ceva. Tu ai spus ca ai auzit ca relatia lor e serioasa. Daca era serioasa, nu se mai inatalnea cu tine. Poate nu stie ce vrea si a vrut sa vada ce se intampla daca se combina cu alta. Si, nu te mai lua dupa auzite. Asteapta si vezi care o sa fie raspunsul lui. Daca e, mai da-i o sansa dar fii atenta la comportamentul lui. Nu cumva sa te raneasca. Bafta!

| Amphetamine98 explică (pentru madycumada):

Multumescbig grin asa voi face

| ThisSummerIsZu a răspuns:

Aici depinde de situatie, zici ca el imd dupa ce v-ati despartiti s-a dus la alta... urat, parerea mea, dar si 3 ani e cv... ce varste aveti?

| Amphetamine98 explică (pentru ThisSummerIsZu):

Pai eu am 16 el are 19 si el cu asta cu care sta acum. vorbea mai de mult cu ea si mie mi-a zis ca e doar o prietena ca bla bla. poate a vrut doar sa ma faca geloasa.dar am auzit ca relatia e serioasa big grin

| ThisSummerIsZu a răspuns (pentru Amphetamine98):

Pai bun zici ca relatia cu cealalta e serioasa, atunci cam greu de crezut ca raspunsul o sa fie afirmativ... Acu ce sa zic in leg cu varsta, greu de crezut ca e dragoste asa mare pentru el... la tine e normal sa fie (adolescenta).
Fiind o relatie de 3 ani eu zic sa i mai dai o sansa, dar fi atenta sa nu suferii pe urma mai rau. Iar in leg ca esti orgolioasa din punctul meu de vedere e foarte bine, rezisti mult mai bine in viata.
E o parere / un sfat, ia-o / ia-l ca atare, sper ca am putut sa te ajut cat de cat.happy

| Bombonyci_Lauriky_1996 a răspuns:

Eu cred ca iubirea te-a invins... si ai procedat foarte bine. daca il iubesti cu adevarat nu-l pierde big grin big grin :d si nu mai fi timida big grin

| Amphetamine98 explică (pentru Bombonyci_Lauriky_1996):

Nu sunt timidatongue sunt orgolioasa tongue

| Bombonyci_Lauriky_1996 a răspuns (pentru Amphetamine98):

Mai bine big grin :* tongue