| Biiiultes a întrebat:

Heii deci am fost 1 luna la parintii mei in Italia. nu i-am mai vazut de mult
Mi-a fost foarte dor de ei in cat am uitat ca aveam bunicii cu matusa si unchiu acasa. M-am acomodat acolo si acum am venit acasa, dar totul mi se pare schimbat acasa chiar daca nu e asa.Sunt venita cu mama dar ea pe 8 septembrie pleaca iar eu nu vreausad vreau sa stea cu mine in romania, vreau sa vina parintii inapoi pentru ca sunt de 5 ani jumate in Italia si nu suport sa stau fara ei. dar chestia e ca eu acum stau la bunici si la matusa in Tecuci. dar inainte de a pleca parintii in Italia stateam la Brailaaa.deciva dati seama aveam 7 ani.nu prea intelegeam totul si acum am 12. mi-am facut prieteni aici.tot ce am eu e aici in Tecuci... dar chiar daca mama ar venii ea ar vrea la Braila. iar eu o vreau aproape si pe ea si pe tata si vreau sa raman si in Tecuci. dar ei vor la Braila
Situatia e complicata.ma puteti ajuta?
FUNDA

Răspuns Câştigător
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Si eu am fost in vacanta asta in Italia, si cand am venit acasa, dupa 2 luni, mi se pare totul foarte diferit.Gandeste-te ca daca ei se muta ori in Tecuci, ori in Braila, nu vor castiga poate.atatia bani cat castiga acolo.Si eu sunt din Tecuci.hee hee

3 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Asta se intampla cu unii parintiwinking
PLeaca sa creeze un viitor copilului si fiind axati sa castige cat mai multi bani
isi cumpara copii cu bani, jucari si excursi care la prima vedere par a fii ok dar cand revi in tara deja simti gustul amar al 'pacaleli'
Ce pot spune? sau sacrificat pentru tinehappy te inteleg si pe tine pe deoparte...
In tara asta de tot ***`u nu ai ce face.
xD

| FetitaCuOchiVerzi a răspuns:

Pai zile ca nu mai poti sta fara ei ca iti e dor de ei si sa vina sa stea cu tine in tecui caci ai nevoie de ei ca acolo ti-ai facut prieteni si te-ai obisnuit acolo si nu poti schimba locatia.Si vrei ca ei sa tea langa tine caci iti e dor de ei si zi ca daca te iubesc sa fie alaturi de tine.
O sa inteleaga. Sper!

FUNDA?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna ca nu ai prieteni destul de nebuni sa nu vii cu noptile pe acasa daca esti doar cu bunicii.

Eu mias dorii sa fie ai mei in Italia