| ImySFM a întrebat:

Heii.Deci, eu sunt mai timidă aşa cu persoanele care de-abia le cunosc. Dar după nu. Am 2 prietene,, cele mai bune". Nici nu prea ştiu dacă le pot numi prietene.Cu una ador să vorbesc, dar se supără repede şi ne certăm, şi parcă e aşa invidioasă pe mine, nu ştiu de ce, dar simt asta O.o şi pe cealaltă o dispreţuiesc de morrr...dar ea mă tot seacă la cap şi mna.Mai mereu stau singură la calculator şi disper în jocuri *_* Ţin totul în mine, absolut nimănui nu i-am zis vreodată vreun secret. Am zis, dar pe jumate...Parcă simt că stresez pe cineva când îi zic de problemele mele, iar dacă mă întreabă ce am păţit şi spun că nimic, atunci tot mi-e naşpa, mereu am ţinut în mine. În fiecare zi plâng, uneori simt că o iau razna.Simt că nu pot avea încredere în mine, mai ales în familie. Mi-e frică să nu mă certe. :-s Dar aş vrea să-i spun cuiva, dar nu ştiu cui. Uneori chiar mă tai cu lama şi îmi doresc să mor, dar încep să plâng gândindu-mă la familie, mai ales că sunt singurul copil, dar al doilea pentru că am avut un frăţior mic şi a murit/ Am 14 ani, ştiu că e ciudat cred ca la vârsta asta să mă simt aşa şi să pară că fac drame, dar nu mai suport. sad Mă puteţi ajută măcar cu vreun sfat?

1 răspuns:
| RebekahAndreea a răspuns:

Problema ta este una...sensibila. Incearca sa ii spui prietenei care se supara des ceea ce simti, spune-i ca pentru tine ea e cea mai buna prietena, spune-i ca urasti sa va certati si ca ai vrea sa fiti mult mai apropiate. Aproprie-te de ea incet, incet, faceti lucruri impreuna, amintiri etc. Daca pe cealalta o dispretuiesti, de ce o numesti prietena cea mai buna? Indeparteaza-te de ea daca te face sa te simti prost, dar fa asta fara ca pe ea sa o doara. Incearca sa intalnesti persoane noi, sau sa te imprietenesti cu persoane noi. Daca nu reusesti, "imprieteneste-te" mai bine cu membrii familiei, poate cu mama ta, ai putea sa petreci mai mult timp cu ea, sau matusi, verisoare/verisori. Uneori nu strica nici o prietenie cu un baiathappy Eu am mai multi prieteni buni baieti decat fete daca stau bine sa ma gandesclaughing Succes, o seara frumoasa :*