| bbbee a întrebat:

Ma simt foare rau,prietenul meu m-a inselat. Eu tineam si tin in continuare foarte mult la el si nu stiu ce sa fac ma simt prost,stau si plang mereu gandindu-ma numai la asta. Problema este ca el inca ma mai cauta si ma mai suna,dar nu inteleg de ce. Probabil vrea doar sa ma enerveze si sa rada de mine cu actuala lui prietena.

Nu stiu ce sa fac ma simt foarte rau, nu cred ca voi putea trece peste atat de repede.
Niste sfaturi?

9 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Schimbati cartela! ignora-l total!

| bbbee explică (pentru VadTot):

Crezi ca e atat de usor sa fac asta? eu inca tin la el

| VadTot a răspuns (pentru bbbee):

Pai mai draguto. iti place sa ti faci singura rau?

| JaneEyer a răspuns:

Finally, my time has come!
Well, first of all, tipul e probabil ca marea majoritate a şmecheraşilor, aşa că nu merită efortul, nu te mai obosi să îi crezi rahaturile, chiar dacă ar fi convenabil pentru tine. Chiar nu se merită, serios, peste gen 2-3 ani o să te uiţi în urmă şi o să fii foarte "ce fraieră am fost că am stat după tipul ăla" (care nici măcar nu o să mai conteze).
Ca să treci peste, draga mea, recomand cu seriozitate ceva filme extrem de triste la care să plângi până rămâi fără lacrimi, filme romance care o să ţi se pară oribile, dar la care o să te uiţi oricum. De asemenea, ar fi ok ceva mâncare în timpul filmelor.
After you cry a lot, trebuie să începi să vorbeşti cu alţi oameni şi să îţi deschizi orizonturile. Oferă-ţi puţin timp, unii băieţi chiar nu merită, ai tot timpul din lume (:

| RAY a răspuns:

Maine deja vei vi cu altu, off cata iubire pe lumea asta ce sa spun

| bbbee explică (pentru RAY):

Nu sunt genul sa schimb prietenii ca pe sosete, imi pare rau

| neutrino a răspuns:

Raspunde-i la telefon si vezi ce vrea, poate-i poti oferi. In felul acesta te vei simti mult mai bine.

| stefaniaforever a răspuns:

Stai ca nu am înțeles draga mea,ești fata cu demnitate sau roata de rezerva? Ce nu suport șmecherii ăstia care nu știu sa aprecieze ce au acasă și se dau la X și Y. Totuși, dacă te liniștește gândul ca ar putea sa iti spună ceva important la telefon, raspunde-i și clarificați problema. Dar mie nu mi se pare corect ca tu sa suferi și sa te distrugi din cauza lui. Te cred ca ții la el iar ceea ce a făcut pentru tine a fost un soc, dar încearcă sa privești și dincolo de toate aceste aspecte... e posibil sa nu te merite, iar dacă te-a înșelat o data o poate face în continuare știind ca tu îl vei ierta mereu. Decizia iți aparține, tu stii mai bine dacă vrei sa îl ierți sau nu.

| ȘefuLaValută a răspuns (pentru stefaniaforever):

Ce-a facut asa rau de moare? Nu o mai baga in seama sau ce?