| Denisa_1320 a întrebat:

Heiihappy
Imi puteti spune si mie cateva statusuri depre prietenie?happy
Cel mai bun raspuns primeste Funditaa.happy

Răspuns Câştigător
| IzZabela119 a răspuns:

"falsa"-doar cu unii."ignoranta"-cand nu vreau sa vb cu u..."te urasc"-mi-ai dat motive "te deranjez"-iarta-ma nu-mi pasa."totusi "vrei sa fim prieteni"- demonstreaza ca merititonguetonguetongue

Chiar de-ar fi greu, tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme.tot as glumi! pentru ca stii.viata e grea si lumea e rea cum as putea sa rezist, daca nu m-as purta asa!

prIetEnIi` adEvaratI` tIn` la` tInE` sI` sunt` langa` tInE` sI` la` raU` sI` la` bine` nu` tE` barfEsC` pE` la` spatE` cI` tE` ajUta` chIar` In` tOatE`.

Sangele apa nu se face, sora tot la sora trage. cate rele ar fi pe lume sora ta tot sora ramane :X.t iOubesC!

Cel mai bun prieten nu vorbeste pe la spate Cel mai bun prieten e mai mult decat un frate Cel mai bun prieten iti spune totul tie Si imparte cu tine…si ultima mie...
Dintre toate prietenele care le-am cunoscut tu esti cea pe care nu vreau sa o uit, si daca mor inaintea ta, voi ajunge in rai si te voi astepta…

Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.

Un prieten adevarat crede in tine atunci cand tu ai renuntat sa mai speri.

Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare.

Prietenii adevarati sunt langa tine la bine si la greu, nu te lasa cand ai probleme, prietenii falsi sunt cu tine la bine, la greu dispar cand ai probleme, se fac ca nu te cunosc.

nu am averi dar am prieteni care ma suna sa imi spuna : ai grija de tine ba...noapte buna"

prietenia inseamna sa fii alaturi de prieteni nu cand au dreptate ci atunci cand gresec
Fiecare dintre noi avem o indatorire fata de Dumnezeu, fata de patrie, fata de semeni si fata de noi insine. Intre nastere si moarte, suntem chemati sa ne regasim Regatul pierdut. Avem Calea, Adevarul si Viata, trebuie doar sa ne luam crucea in spinare si sa urcam!
`Da¢ă ai ηevσie de мiηe`love struck. ηu`s ai¢i`talk to the hand! Cheaм`σ pe zdяeaη†za †a`smug`♥Că pσa†e ea` aяe ηeviσe de peяsσaηa †a `→` se îиtøa®ce autøмat!`smug
Ce frumoasa era viata cu tine.cand te stiam mereu aproape de mine:X

-"Primul prieten. ultimul dusman! in trecut imparteam si ultimul banoh go on"

Te face sa zambesti un var scos din file de povesti,K o carte deschisa pe care poti cu usurinta s-o citesti:X"

-iau cheile la masina, plec cu scartait de roti,nici garda n-are ce mi face,fa si u la fel-NU POTI!"

-L-am iubit si il iubesc,Nu-l pot uita, As vrea sa pot sa il urasc, cu amintirea sa pot lupta!

-"M-ai avut si m-ai pierdut.acum ma vrei nu se mai poate. oricare va fi ea nu va purta amprenta meawinking"

-"Nu PlAnGe K s-A tErMiNaT.zAmBeStE ca S-a InTaMpLat!"

Cand te duci in discoteca nu uita un zvon.Toate fetele care-si misca fundul sunt beton!

-Suntem fete alintate.pe baieti ii dam pe spate.suntem fete frumusele. fara fite si rebele:X"

-Nu avem nevoie de nimeni, Stralucim si singure, si o stim prea binewinking :X"

"Viseaza la ceva care iti face placere. Mergi acolo unde vrei sa te duci. Fii acolo unde vrei sa fii pentru ca numai o viata ai sa faci tot ce iti doresti
fundita?smug :*

3 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Dar n-am facut nimic,doar am trait momente grele. I-am reclasificat pe prieteni cu ghilimele.

Totul e mai usor atunci cand sunt cu ei,doar cu ei, cu prietenii mei!

Dintre toti cei care vor intra in viata ta, numai prietenii adevarati vor lasa urme in inima ta!

rietenii cei mai buni sunt cei dupa care nu poti pune virgula, ci punct love struck

Prietenul adevărat, este acela ce-ți întinde mina, nu pentru o zi ci pentru totdeauna.

Desi am trecut prin multe, suntem inca impreuna. Caci nu poti sa cazi, cand tii pe cineva de mana.

| LarisaOana a răspuns:

Prietenia este umbra serii, care se înteţeşte odată cu apusul soarelui vieţii.

Prietenia este un blând angajament al inimii.

Prietenia înseamnă un suflet în două trupuri.

Prietenia este… tipul de dragoste pe care ne închipuim că o trăiesc îngerii.

| xDeea_6061 a răspuns:

Fara prieteni nu e viata!
Prietenia este… tipul de dragoste pe care ne inchipuim ca o traiesc ingerii.[C.S. Lewis]
Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare.
Pretuieste-ti prietenii pe care ii ai chiar daca sunt buni sau mai putin buni,putini sau multi, pentru ca s-ar putea sa vina un timp cand nu mai ai nici unul si vei fi singur si fara de alinare.
Intr-o zi dragostea a intrebat prietenia:daca exist eu, tu de ce mai existi? Iar prietenia a raspunscall mea sa aduc un zambet acolo unde tu ai lasat o lacrima.
Cam atat de la mine.:d happy