| AndreeaS3409 a întrebat:

Heii, sunt aici cu o intrebare si sper sa ma ajutati va roog! Vineri 13.10 m-am certat cu cele mai bune prietene ale mele, sincer eu le credeam atat de bune si dragute..Vineri ele au vrut sa scrie la franceza, astfel sa ma mut eu in alta banca, eu stau cu una din ele in banca.Patru vineri la rand m-am mutat si de fiecare data stau, rad, glumesc si pe mine nu ma baga in seama, iar in pauza nu scriu niciodata se duc pe hol, etc.Nu am vrut sa ma mut si le-am zis,, Eu nu fac cum va canta voua", si s-au suparat, eu apoi ora urmatoare i-am cerut uneia scuze si s-a uitat urat de tot la mine.Si ma simt foarte prost ele stauereu rad, glumesc si nu ma baga deloc in seama, ieri a venit una langa alta, pe un scaun amandoua langa mine, si radeau foarte tare iar eu avea de invatat pentru test si le am zis sa rada mai incet ca ma deranjeaza si au inceput sa rada atat de tare si mi au zis,, Normal ca nu iti convine ca tu nu ai pe nimeni sa vorbesti"Va dati seama cum m-am simtit...
Nu inteleg cum s-au transformat atat de rau, ca de obicei cand ele se certau eu ma duceam si le impacam, dar ele stau si rad. Dupa cate le am ajutat si facut, de ex. am facut pentru una un proiect in pow.pai. si l-a prezentat, acum profa il vrea inapoi.Ce ziceti sa il dau? Eu l-am facut singura, nu m-a ajuatat deloc.Acum imi trimit snap-uri cat de bine se simt ele amandoua,, time with bff" asa scriu, iar pe mine nu ma baga absolut deloc in seama, intr o zi le am zis buna si s au uiatat urat si au ras, zic sa nu trecem asa.Nu stiu ce sa fac, ma simt foarte prost, de stat as mai avea cu cine, dar imi placea cu ele, dar daca sumt asa nesimtite, nu inteleg cum un om se schimba atat deult dina cauza ca nu ai vrut sa faci ceva pentru el. Sper sa maa aajutati va rog din suflet!

1 răspuns:
| Alynutza5 a răspuns:

Nu merita sa fi trista! Oamenii tind mereu sa se rănească între ei. Tind mereu spre nou. Poate încearcă sa te faca geloasa si sa te simți singură! Nu riposta, stai cu cei care iti vor compania nu cu cei care vor sa te faca sa te simti prost. Crede.ma trece cu timpul, pentru un timp esti dependenta de ele si dupa nici nu le mai simti lipsa. Mi s-a intamplat si mie chestia asta. Ajunsa la liceu am lăsat totul in trecut si am privit doar spre viitor. Am prieteni noi iar prietenii vechi care nu s.au schimbat sunt putini. Va fi bine crede.mă! Give my a message if you want to speack with somebody!