| LlAaVvIi a întrebat:

Heii TPU! Am 14 ani si sunt fata. Imi fac revelionul cu niste verisori si niste prieteni la mine acasa....si nu stiu cum sa fie...ca eu vreau sa fie o distractie maxima.un revelion de neuitat. Vreau sa fie ceva mai special. FUNDAAAAA!

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Bună!
Păi, ai grijă să fie muzică pe placul tuturor, un loc potrivit unde s-o ascultaţi, un meniu cu ceva aperitive, ceva ronţăieli, şi ceva mâncăruri calde + bauturi, dar nu-ti recomand nimic cu alchool, asa, spre binele petrecerii, sa n-o ia nimeni razna.

| ascovit a răspuns:

Asa tien de voi daca stiti sa va distrati. Facultativ ar fi un decor spectaculos, insa nu cred ca ceva aranjamente ar strica incaperii unde urmati sa va petreceti revelionul. Meniul trebuie sa fie ales si el dupa gusturilor invitatilor si muzica de asemenea. Puteti cumpara reviste "ca sa fie", ceva "rontanele" tot ca sa fie. Totul tine de voi.
Bafta si sarbatori fericite!

| MasterOfDisaster a răspuns:

Muzica buna, pentru toate gusturile. Trebuie sa decorezi incaperea, sa fie sucuri, rontaieli, ceva aperitive. Poti face unele jocuri. Trebuie sa fii relaxata, si sa spui glume, poate unele bancuri amuzante (ai putea sa cauti pe forumuri 2-3 bancuri bune).
Ceva artificii, poate un tort sa faci impreuna cu niste prietene. Poti sa le spui invitatilor fiecare sa aduca cate un cadou mic (de 10-15 lei, nu e mult), si sa faceti o tobolo, sau ceva gen jocul 'ingerasul' si sa va dati cadourile voi intre voi.
Trebuie sa tii cont de gusturile fiecarui invitat, ca sa iasa totul ok. Si sa nu inviti persoane care s-au certat!