| Bonnie27 a întrebat:

Heii TPU, am nevoie de un sfat. In vara a inceput sa imi placa de un baiat. Nu am avut curajul sa le spun prietenelor mele si una dintre ele simte acelasi lucru pentru acel baiat. Acum nu le mai pot spune pentru. Ca ea deja a marturisit si nu vreau sa o ranesc. Vara eram apropiati, ma tachina, ma baga in seama. Cum a inceput scoala si nu am mai mers pe strada sa ne intalnim, ma ignora si tot ce primesc este o privire dulce sau mai putin cand ne vedem. Cand ne intalnim pe strada se uuta frumos la mine dar altceva nu. Acum nu sunt sigura ce simt pentru. el, deoarece nu am mai vorbit. Alt baiat, de care nu credeam ca imi place imu face avansuri, imi da like la toate pozele si ma tachineaza mereu. Acum nu stiu ce sa cred, deoarece el e mai mare cu vreo 5 ani decat mine si nu cred ca i.ar place de mine. Spre deosebire de celalalt, el ma baga in seama, ma saluta si altele. Inteleg, stiu ca primul este timid si de asta nu ma baga in seama dar nu stiu ce sa cred. As vrea sa le spun prietenelor mele despre asta deoarece prietenei care ii placea de el acun ii place de alt baiat dar tot cred ca il mai place si ei ii face avansuri can vine si nu stiu ce sa cred. Il surprind de multe ori uitandu.se la mine, dar cand ma uit la el isi indreapta privirea altundeva. Nu mai stiu ce sa cred. Ajutati.ma cu un sfat.

Răspuns Câştigător
| Tumi a răspuns:

13 ani? atunci nu mai lua în considerare sfatul anteriorlaughing ai timp de prieteniwinking axeaza-te pe școalăwinking

2 răspunsuri:
| Tumi a răspuns:

Trebuie sa te gandesti ca si baiatul e ca tine si nu are curajul sa spuna ceva... poate si el trece prin acelasi lucru ca tine. du-te si spune-i ce simti. daca va merge te faci cu un prieten, daca nu macar mergi mai departe si nu mai stai dupa cineva degeabawinking bafta

| Bonnie27 explică (pentru Tumi):

Nu cred ca as avea curajul. Si nu prea imi fac griji, pentru. Ca am 13 ani dar ma tem sa nu il pierd