| danyshatAT a întrebat:

Heii TPU am o intrebare un stick usb wireless poate sa emita wi-fi din pc? am o conexiune internet prin cablu si vreau sa imi cumpar un stick usb wi-fi poate fi folosit ca post de router? happy pentru a imi conecta telefonul la internet happy wireless happy Funda

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Nu ma intereseaza topul si nici tricoul. Daca nu iti convenea raspunsul meu puteai cauta si tu.Toate adaptoarele usb pot fi folosite la conectarea cu o retea wireless existenta. Unele insa au si functia de AP (Access Point) (si evident sunt mai scumpe) pe care o poti folosi tu pentru a primi semnal wireless de la calculatorul legat la internet catre smartphone. totusi, in cazul tau, daca nu ai nevoie de adaptor pentru a te misca in diferite locuri, iti recomand un router wireless cu ajutorul caruia poti avea internet pe smartphone fara a deschide si PC-ul.Multumit(a).

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu.Doar pentru pc.

| danyshatAT explică (pentru darrio2007):

Eu am auzit ca functioneaza a dat raspunsul asta scurt doar sa intri in top vreau raspunsuri de la cei priceputi nu de la ceii disperati de un tricou oh go on

| darrio2007 a răspuns (pentru danyshatAT):

Nu ma intereseaza topul si nici tricoul. Daca nu iti convenea raspunsul meu puteai cauta si tu.Toate adaptoarele usb pot fi folosite la conectarea cu o retea wireless existenta. Unele insa au si functia de AP (Access Point) (si evident sunt mai scumpe) pe care o poti folosi tu pentru a primi semnal wireless de la calculatorul legat la internet catre smartphone. totusi, in cazul tau, daca nu ai nevoie de adaptor pentru a te misca in diferite locuri, iti recomand un router wireless cu ajutorul caruia poti avea internet pe smartphone fara a deschide si PC-ul.Multumit(a).