| Irinaaa13 a întrebat:

Heii TPU. Cat de mult se scade la evaluarea nationala,limba romana 2014, daca am scris la SUBIECTUL al II-lea, exercitiul 3 doar "de-prepozitie" (nu am mai scris prepozitie simpla) sau "care-pronume) fara relativ. Tot exercitiul acesta l-am facut asa si nu stiu daca imi va afecta foarte mult nota sad

4 răspunsuri:
| MymyMihaela a răspuns:

Amm...Da, daca nu scrii si ce fel de prepozitie, pronume etc e nu se ia in calcul...

| sfinxul10 a răspuns:

Pai cam tot.
Scuze.

| Poisoned a răspuns:

Din păcate, tot punctajul de la exerciţiul respectiv îţi va fi scăzut.

| Vlad1236 a răspuns:

E posibil sa scada foarte mult, poate chiar nu ti-l i-a in considerare.Se poate pune ca raspuns incomplet.