| anonim_4396 a întrebat:

La evaluarea nationala la limba romana am scris la exercitiul 3, subiectul I, 'la vacanta cea mare' si 'indata dupa impartirea premiilor' pentru determinarea timpului in care se petrece actiunea. Este corect? In barem erau alte exemple

Răspuns Câştigător
| DownTheStairs a răspuns:

Si eu am scris la vacanta cea mare si am gasit ceva barem in care l-a luat asa 'vara, la vacanta cea mare' si am scris si 'mai tarziu' sper sa mi-l ia in considerare sper si tie :*Succes!

6 răspunsuri:
| JustmeV a răspuns:

Este corect, sigur ti-l ia. Eu am scris: "Vara" si "mai tarziu".

| positivity a răspuns:

Nu corectez eu aceste examene pentru a ști dacă e corect sau nu.
Însă, având în vedere că nu apar în baremul de corectare, tu ce crezi?
Bănuiesc că nu e corect!

| xdIoanaBuzilaxd a răspuns:

Drum bun! :*

| CristiPalidu a răspuns:

Taci dreacu' din gura. De fraieri ca tine cred ca toti sunt satuli. Daca tu esti papagal si ai gresit la primul ex. de la S II, atunci shut up *** up. Cat despre intrebare, da, cred ca este corectwinking

| Outremer a răspuns:

Depinde de corector.
Rezolvarea standard era,, pe la pârguitul strugurilor " şi,, vara, la vacanţa cea mare ".

| pizzahut a răspuns:

Si eu am o idee buna.
Taci din gura daca nu ai ceva bun de zis. Pastreaza vorbele astea 'frumoase' pentru tine.
Bafta happy