| JustSmilee7 a întrebat:

Heii TPU :*. Peste o saptamana o sa ma duc cu mama la un salon de piercing si tatuaje, pentru ca ea vrea sa-si faca un tatuaj si piercing in buric, si eu vreau la fel. Tatuajul meu oricum o sa fie mic, o inimioara pe deget. Cam cat ar costa, si am voie sa-mi fac, desi sunt cu mama si ea este de acord? happy Am sub 14 ani.batting eyelashes

Răspuns Câştigător
| qLoveSmileღ a răspuns:

Ce aveti cu fata? Lasati-o in pace. Treaba ei ce face, este corpul ei, deci face ce vrea cu el. Domnisoara @Laura, fata este pe site-ul asta ca sa primeasca informatii UTILE, nu comentarii stupide. Asa ca, ori ii dai un comentariu util, ori la revedere. Si, @JustSmilee7, m-am interesat astazi pentru tine, si poti sa-ti pui piercing in buric desi ai sub 14 ani, dar trebuie sa te duci cu mama ta sa dea declaratie ca este de acord. Si in legatura cu tatuajul, nu-l poti face decat peste 16 ani. Sorry. Oricum, bafta! :* Si nu mai baga in seama gurile rele. happy

12 răspunsuri:
| Laura a răspuns:

Sub 14 ani și vrei tatuaj și piercing? Vai de capul tău...

| JustSmilee7 explică (pentru Laura):

M-ai dat peste spate cu un asemenea comentariu stupid. Draguta, daca nu-ti convine mars de aici si nu mai comenta aiurea.winking Hai pa ca n-am chef de tine. :*

| Laura a răspuns (pentru JustSmilee7):

Ce aveți toți cu ":*" de îl puneți numai unde nu îi e locul? În fine, tu vrei doar să ieși în evidență, ai pus o întrebare chiar dacă știai răspunsul, doar ca să pari interesantă. Piercing în buric și inimioară pe deget? De prost gust, dar dacă ești țigancă care umblă cu buricul la vedere, bănuiesc că e ok. Dar o să pari penibilă.

| JustSmilee7 explică (pentru Laura):

Desteapto, dupa ce am pus intrebarea am aflat raspunsul. happy De prost gust? laughing Nu-i treaba mea daca tu esti geloasa ca am abdomen frumos.winking "Tiganca"? Sunt romanca inteligento. Si stai linistita ca n-am pus intrebarea ca sa ma laud.winking

| Laura a răspuns (pentru JustSmilee7):

Uite, vezi ce zic? Ți s-a dat un răspuns clar, că n-ai voie dacă ai sub 16 ani și tu tot îl contrazici și o ții pe a ta. N-am de ce să fiu geloasă, ai sub 14 ani, crezi că îi pasă cuiva de abdomenul tău? Ești mică, nu-i pasă nimănui, de asta zic că dacă ai avea și piercing și tatuaj ai părea penibilă. E ca și cum vezi un copil mic plin de piercinguri și tatuaje.

| JustSmilee7 explică (pentru Laura):

Bine draga. laughing Nici nu ti-am citit comentariul. Dupa cum am spus, n-am chef de cearta. Oricum o sa-mi fac..Hai pa-pa.

| DoraFarascortisoara a răspuns:

In jur de 50 de lei tatuajul si 60 de lei piercingul, dar nu stiu cat o sa iti faca, ca esti prea mica, de la 16 ani poti merge sa iti faci tatuaje, la fel si piercingurile.

| JustSmilee7 explică (pentru DoraFarascortisoara):

Nu-i adevaratt. Daca sunt cu mama logic ca o sa ma lase.winking Ei vor doar banii, nu ii intereseaza varsta.

| DoraFarascortisoara a răspuns (pentru JustSmilee7):

Http://blackinkstudio.ro/faq.html ia citeste. Si spune`mi daca am dreptate sau nu?

| JustSmilee7 explică (pentru DoraFarascortisoara):

Nu este la fel la orice salon.winking Am multe prietene care si-au facut desi au sub 16 ani. Informeaza-te mai bine.

| ProfesionistTPU a răspuns:

Da ai voie sa iti faci cu acordul mamei bineinteles dar acum depinde de tine ce o sa spuna profesori :/) Costul te-ar putea ajunge la vreo 100 lei daca mergi la un sediu specializat in aceste domenii. Bafta la tatuajbig grin!

| JustSmilee7 explică (pentru ProfesionistTPU):

Putin imi pasa de profesori. laughing Oricum in octombrie ma mut definitiv din tara, si profit sa-i enervez si eu putin pana plec.batting eyelashes laughing