| MihaelaMih a întrebat:

Heii TPU! Saptamana asta am vazut un baiat la scoala pe coridor cu mine, eu stau la sala 27, el la 23. S-a bagat in vorba o colega de la a8a, el e a7a si eu a6a si l-a intrebat cum il cheama, daca vine afara si chestii. Si astazi la scoala eram afara cu colega asta si a venit si el in pauza. Ne-am jucat mai multi adevar si provocare, el a ales provocare si provocarea a fost sa ma ia in brate si sa ma sarute. Zis si facut.
Dupa ce a facut provocarea toti au inceput sa aplaude si sa ne zica ca ne sta bine impreuna si chestii.
Doar ca n-am mai vazut-o pe colega mea.
I-am trimis mesaj acum o jumatate de ora si mi-a zis ca sunt o prietena falsa, ca stiu ca ii place de el, ca a vrut sa fie cu el etc.
Ce sa fac? Sa fiu cu el si sa ma impac cu ea sau sa fiu doar prietena cu ea si pe el sa-l las? sad.

2 răspunsuri:
| marina1253 a răspuns:

Sa fim sinceri. Tu esti prietena de mult timp cu fata asta, nu? Nu are rost sa va stricati prietenia pentru un baiat. Si tu esti abia clasa a 6-a, vei avea tot timpul din lume ca sa iti gasesti pe cineva potrivit tie.

| MihaelaMih explică (pentru marina1253):

De cand eram mici. mersi.