| Spoiled a întrebat:

Heii TPU, spuneti-mi si mie cam ce pica la teza de la romana (clasa a 6-a semestrul 2) ca la noi profa nu ne-a zis ce ne da, cica sa invatam tot O_O Cei care ati dat va rog sa-mi spuneti ca nu stiu din ce sa mai invat... Dau fundita, normalwinking

Răspuns Câştigător
| SimonaQs a răspuns:

Nu cred ca te intereseaza ce ne-a dat noua pentru ca profesoara ta poate sa iti dea orice fel de subiecte...
Daca nu ai invatat pana acum de ce te mai apuci pe ultima suta de metri.
Profesoara face tezele asa ca poate sa pice orice.

Oricum bafta la teza... :*

| Spoiled explică (pentru SimonaQs):

Mersiwinking

| SimonaQs a răspuns (pentru Spoiled):

Nu ai pentru ce :*

4 răspunsuri:
| ColdBreeze a răspuns:

Noua ne-a dat pe un text studiat.Sa precizezi specia si genul caruia ii apartine, facand o compunere prin care sa iti susti argumentul. Apoi lucrezi pe text cu sinonime la cateva cuvine.In principiu; genul epic si liric, sa stii functiile sintactice si sa intelegi exerciitile din clasa.De obicei pe ele pune bazele pentru teza. Sper ca ti-am fost de ajutor.Succeswinking