| Biutza585 a întrebat:

Heii TPU...
Stiu ca v-am mai pus intrebarea asta dar tin sa va intreb altceva,
De, imi place de un baiat din clasa si il mai place o fata si vreau sa ii spun eu cat mai repede ca sa nu o faca ea, deci mi-e rusine si cateva zile nu vreau sa stie gen biletele etc
Funda!

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca stai cu rusinea, ti-l fura ea. Incearca sa-i captezi cat mai mult atentia, sa stati mult impreuna in pauze, eventual poti incerca un mod sa mergi cu el acasa si ocolesti putin daca nu aveti acelasi traseu. In una din zile ii poti spune ca-l placi daca si el da semne ca e interesat de tine. O poti face ori cand mergeti impreuna ori pe o retea de socilizare, cauta sa vorbesti si acolo cu el.

| corbulalbrosu a răspuns:

Cu rusinea "mori de foame" se zice intr-un proverb.Deci datoria ta este aceea de a incerca.De asemenea poti fi sigura ca in cazul unui refuz nu va incepe sa strige in gura mare ca sa-i anunte pe toti despre despre incercarea ta. Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

de ce să te grăbești, nu o să fugă nicăieri laughing dacă îți e rușine să îi spui, transmite-i anumite semne că îl placi. până la urmă alegerea e a lui. dacă te place, nu o să-i pese că e plăcut de altă persoană.