| IngerasDeCiocolata_9487 a întrebat:

Heii` TPU. Trebuie sa fac o cumpunere cu titlul " O calatorie la mare "
Nu va cer sa imi faceti compunerea.
Dar asi avea mai degraba nevoie de niste figuri de stil referitoare la acea calatorie.(adica : la nisip, apa, soare, cer, valuri etc)
Ptr cel mai bun rasp fundita' :X

Răspuns Câştigător
| diana_3432 a răspuns:

Nisip-pamantul presarat cu sclipiri marunte
apa-albastra ca bolta cereasca
soare-soarele ne mangaie fata
cer-cerul azuriu nu anunta ploi albastre
valuri-marea nelinistita se unduleaza in valuri golase
calatorie-locuri primitoare, bucuria si nerebdarea ma trimisera intr.un somn adanc- Funda?love struck

2 răspunsuri:
| Alex0194 a răspuns:

Cerul de cristal, marea saruta uscatul chestii dintr-astea. bafta

| Qweell a răspuns:

Nisip : Nisipul fierbinte imi ardea talpile mai ceva ca focul happy

apa : apa cristalina staluceste sub soarele dogoritor dr vara

soare : ca la apa happy

cer : cerul cristalin parca albastru ca ochii iubirii mele

valurile erau ca niste guri cascate care inhatau surferi care se aventurau

etc : etc ca un **** maro sta in calea mea de a va mai povesti ceva