| RoxanaPicsi a întrebat:

Heii TPU sad Urgent. Luni trebuie sa predau un referat la Istorie despre Revolutia din 1820 din Italia si cauzele acestei revolutii. Deci JUR ca nu gasesc nimic. Profu` ne-a trantit-o cu biblioteca judeteana. Sa cautam acolo. Am stat acolo de am tampit si n-am gasit decat 2 fraze in 3 enciclopedii cat casa. Si ca site-uri. doar wikipedia. Acolo, la fel, NIMIC. Spuneti-mi si mie ce stiti despre aceasta revolutie. Orice. Imi mai trebuiesc 5 pagini. dau funda! laughing))

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu ma gasit, in doua minute cateva zeci bune de pagini pe wikipedia in engleza si franceza (nu cunosc, din pacate, mai multe limbi straine). Asadar, mai cauta o data, fiindca nu te-ai uitat bine.

| RoxanaPicsi explică:

Pai am gasit si eu in engleza. dar nu este exact ce am nevoie.